Pentagon vyhrožuje, že bude sestřelovat ruská a syrská letadla

Pentagon vyhrožuje, že bude sestřelovat ruská a syrská letadla

Syrský vzdušný prostor a země je suverénní státní území. Žádná cizí mocnost nemůže zakázat provoz syrských nebo jiných letadel kdekoli v rámci syrských hranic- nebo ruská letadla a pozemní personál pozvaný syrskou vládou.

Amerika a její nevyzpytatelní partneři působí v Sýrii nelegálně. Pod falešnou záminkou boje proti Islámskému státu (IS), vedou válku proti syrské vládě, bombardují vybrané cíle za použití takzvaných „umírněných rebelů“ jako císařských pěšáků na zemi.

Po těsné konfrontaci syrských a amerických letadel, ke které došlo minulý týden na území, kde působí americké zvláštní síly podporující teroristické bojovníky, mluvčí Pentagonu Peter Cook pronesl tato nehorázná slova: „Radili bychom syrskému režimu, aby se vyhýbal těmto oblastem.“

Jinými slovy, nenapadejte Amerikou podporované eskadry smrti, které zabíjí syrský civilní a vojenský personál.

„Budeme bránit naše lidi na zemi a uděláme vše, co budeme muset, abychom je ochránili,“ zdůraznil Cook. „Bylo by rozumné, aby se syrský režim vyhnul oblastem, kde operují koaliční síly.“

Cook pak dále vyhrožoval Rusku a uvedl: „Pokud Rusko ohrozí americké síly, vždy máme právo je bránit.“

Mluvčí Pentagonu kpt. Jeff Davis minulý týden uvedl, že dva syrská vojenská letadla Su-24 zaútočila na kurdské síly, které trénovaly s americkými vojsky speciálních sil. Údajně letadla opustila prostor, než je americká letadla zachytila.

V reakci na toto prohlášení, syrský velící armádní generál uvedl, že kurdské síly „útočily na státní instituce, kradly ropu a bavlnu, mařily zkoušky, unášely neozbrojené civilisty a šířily chaos a nestabilitu.“

Minulou sobotu, velitel amerických sil v Sýrii a Iráku generál Stephen Townsend hrozil Rusku a Sýrii a prohlásil: „Budeme se bránit, pokud se budeme cítit ohroženi.“

Během pondělního zasedání Rady bezpečnosti, syrský velvyslanec OSN Bašár al-Džafari odsoudil národy, které tvrdí, že jsou „přátelé syrského lidu“, zatímco podporují teroristické elementy, které je masakrují.

Džafari také kritizoval zprávy generálního sekretariátu OSN, který úmyslně falšuje fakta o humanitární situaci. Odsoudil také označování zahraničně podporovaných teroristů jako „prvky ozbrojené opozice“.

Syrský velvyslanec také uvedl, že konflikt nikdy neskončí, dokud nebude poražen terorismus, a jeho podporovatelé jej nepřestanou zásobovat. Syrská vláda nikdy neudělila Amerikou vedené „mezinárodní alianci“ povolení, aby působili na syrském území, ve svém vzdušném prostoru, ani na zemi.

Džafari vysvětlil, že americké letouny zničily elektrárnu dodávající elektřinu Aleppu. Takzvaní „přátelé syrského lidu“ jsou jejími nejhoršími nepřáteli.

Namísto boje proti terorismu, jej podporují. Utrpení miliónů Syřanů svědčí o jejich barbarství.

Stephen Lendman

(Globalresearch.ca/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: RS)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*