Pentagon : Spojené státy zahájily letecké útoky na Islámský stát v Sýrii

Pentagon : Spojené státy zahájily letecké útoky na Islámský stát v Sýrii

Spojené státy a jejich spojenci zahájili nálety proti teroristickým skupinám Islámského státu v Sýrii, uvádí Pentagon.

Mohu potvrdit, že americká vojska a partnerské národní síly podnikly vojenskou akci proti teroristickým oddílům Islámského státu v Sýrii, kde použily stíhačky, bombardéry a útočné rakety Tomahawk,“ uvedl mluvčí Pentagonu John Kirby v prohlášení vydaném v pondělí večer.

usa letecke udery na irak

Dodal, že šéf amerického centrálního velení, generál Lloyd Austin, rozhodl se zahájením náletů uvnitř Sýrie v pondělí „na základě povolení, které mu bylo uděleno jeho nadřízeným.“

Poskytneme veřejnosti více detailů ohledně operace později,“ uvedl Kirby.

Teroristé Islámského státu, kteří byli původně vycvičeni CIA v Jordánsku v roce 2012, aby destabilizovali syrskou vládu, mají pod kontrolou velké části území Sýrie. Islámský stát vyslal své bojovníky do Iráku v červnu, kde se rychle zmocnili obrovských území podél hranice mezi oběma státy.

Americký prezident Barack Obama povolil nálety proti silám Islámského státu v Iráku a Sýrii, ale vyloučil nasazení pozemních bojových jednotek. Spojené státy již provedly od poloviny srpna proti silám Islámského státu v Sýrii 174 náletů.

Minulý týden schválil Kongres Obamův plán, vycvičit a vyzbrojit, takzvané přiměřené bojovníky v Sýrii, kteří by měli řešit hrozbu teroristické organizace Islámský stát.


Pentagon plánuje vycvičit a vyzbrojit 5000 bojovníků v Sýrii jako součást dlouhodobé strategie Obamovy administrativy proti Islámskému státu. (Také se může znovu za jejich pomocí pokusit svrhnout Bašára Asada, což byl jeho plán již v minulosti: pozn. redakce).

V sobotním rozhovoru pro PressTV uvedl americký novinář Don DeBar, že teroristické skupiny Islámský stát jsou výtvorem CIA a slouží jen zájmům Washingtonu.

„Dle mého názoru je Islámský stát konstrukcí CIA-podívejte se, jak například plní cíle Spojených států tím, že pokaždé, co IS usekli někomu hlavu, mají v Kongresu další hlasování a více peněz,“ podotkl DeBar.

zdroj : http://www.presstv.ir

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Pentagon : Spojené státy zahájily letecké útoky na Islámský stát v Sýrii

  • Prasata!!!
    Porušování charty OSN a vměšování do záležitostí cizych zemí bychom měli jednoznačně odsoudit,to že tomu jen mlčky přihlížíme,či v některých případech dokonce „přiléváme do ohně olej“ se všichni stáváme spoluviníky.
    Průhlená agresivní politika USA by měla být zastavena,kamkoliv se vecpaly situaci vždy zhoršily,stačí jednoduše porovnat země před intervencí USA a po ní.
    Celé tohle divadlo ma jen za cíl rozvrátit Syrii kvůli zájmům USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*