Pentagon se zavázal, že bude nadále financovat zkorumpovanou Ukrajinu

Pentagon se zavázal, že bude nadále financovat zkorumpovanou Ukrajinu

Pentagon slíbil, že bude pokračovat v poskytování značné finanční podpory pro ozbrojené síly na Ukrajině, uvedl americký ministr obrany Bob Wark po jeho setkání s ukrajinským ministrem zahraničí Pavelem Klimkinem ve Washingtonu.                                                

Jde o peníze na modernizaci vnitřních schopností obrany a profesionality ozbrojených sil na Ukrajině. Klimkin na oplátku ujistil Warka, že Kyjev bude následovat dohody uzavřené v Minsku, informoval deník Izvestia.

Za zmínku stojí, že bývalý prezident Barack Obama schválil zákon o vojenských prostředcích, v souladu s kterým má Ukrajina v etapách obdržet 350 miliónů dolarů pro vojenské potřeby.

Zatímco Amerika slibuje více peněz pro Ukrajinu, Evropa vážně zvažuje pozastavení financování země, která je neschopná bojovat proti korupci. Nedávná zpráva z bruselského Centra pro evropská politická studia uvedla, že tři roky po Majdanu, ukrajinská vláda nesplnila sliby ve svém boji proti korupci v soudnictví, nastolení pořádku ve financování politických stran a v decentralizování veřejné správy.

„Ve skutečnosti, všichni střízliví odborníci a politici, kteří adekvátně vnímají současnou politickou situaci, chápou, že financování oligarchického a zkorumpovaného režimu v Kyjevě, je naprosto nepřijatelné. Bylo dokonce řečeno, že tyto finanční prostředky ani nedosáhnou ukrajinské národní banky a jsou zpronevěřeny již ve fázi jejich přidělení,“ uvedla Elena Ponomareva, ruská politoložka, historička, spisovatelka, doktorka politických věd, profesorka na universitní škole MGIMO a prezidentka mezinárodního institutu pro rozvoj vědecké spolupráce.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Foto:TASS)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Pentagon se zavázal, že bude nadále financovat zkorumpovanou Ukrajinu

  • Je zajimave, ze vetsina komentatoru i zde vubec nevidi jadro problemu na Ukrajine. Misto toho se zabyvaji okrajovymi jevy. Podstata problemu jim unika, o to vice reseni. Tak jestlize se chteji poucit, at si prectou knihu ‚Valka na Ukrajine‘ v nemeckem vydani ‚Krieg in der Ukraine‘ od F.W. Engdahla. K dostani v nakladatelstvi Kopp, Nemecko, nebo na amazon.de.
    Velice poucne, jak funguji CIA a americka zahranicni politika.

  • Ta pomoc se tyka pouze vyzbrojovani. Je treba zivit smrt a zkazu a pokracovat a sklizet vysledky puce, kterou tam USA s fasisty z Praveho sektoru, Svobody a Banderovcu provedly. Neonaciste a teroriste jsou spojenci USA vsude tam, kde se jedna o destabilizaci a zniceni suverenity statu a dosazeni svych loutkovych vlad jako na Ukrajine, v Syrii. Nekde se jim to nedari a o to jsou pak zbesilejsi v nenavisti k Rusku. USA se stale nevzdavaji sve role hegemona a to je pro lidstvo velky problem, protoze ho mohou zatahnout do svetove valky, ve ktere sice prohraji, ale za enormnich ztrat na lidskych zivotech. Trump je uz prakticky paralyzovan a jestli ho zabiji, tak nechci dal myslet.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*