Pentagon požaduje 300 miliónů dolarů ve zbraních pro 65 000 Amerikou podporovaných sil v Sýrii

Pentagon požaduje 300 miliónů dolarů ve zbraních pro 65 000 Amerikou podporovaných sil v Sýrii

Přestože byly americké „pomocné fondy“ v Sýrii zmražené, Pentagon nadále hledá obrovské prostředky na financování svých vojenských operací v zemi.      

Pentagon nyní žádá 300 miliónů dolarů ve zbraních, které chce dát „americkým partnerským jednotkám“ ve válkou roztrhané zemi.

Portál Anti War informoval: To znamená dostatek zbraní pro 65 000 bojovníků. Očekává se, že je budou soustředit na Syrské demokratické síly, které jsou údajně téměř celá kurdská YPG. Spojené státy vyzbrojují YPG již řadu let v rámci operací v Sýrii.

Tato pomoc je vyžadována navzdory opakovaným ujištěním Turecka, že jejich vyzbrojování YPG bylo pouze dočasné. S prakticky zničeným Islámským státem v Sýrii už YPG nemá útočné cíle, které se hodí do amerických plánů v Sýrii a spíše se soustředí na boj s tureckou invazí v severní Sýrii.

300 miliónů dolarů ve zbraních také přichází s 250 milióny dolarů na financování „hraniční bezpečnosti“. Obě částky budou přiděleny nadaci Overseas Contingency Operations (OCO), ve které mohou úředníci Pentagonu snadno prostředky míchat a utrácet prakticky cokoli.

Zatímco je to formulováno jako „boj proti ISIS“, zdá se, že financování má pravděpodobně sloužit k podpoře YPG v boji proti Turecku. Jelikož USA pravděpodobně nebudou financovat boj proti dalšímu spojenci NATO, může to být jen další výmluva k růstu OCO.

(Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Komentář “Pentagon požaduje 300 miliónů dolarů ve zbraních pro 65 000 Amerikou podporovaných sil v Sýrii

  • USA a jejich spojenci jsou zodpovedni za zniceni Syrie a budou muset tyto skody uhradit! To bude mozne prosadit az po ztrate moci hegemona a v multipolarnim svete!! Uz se tomu blizime.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*