Pentagon objednal 100 000 pytlů na mrtvoly

Pentagon objednal 100 000 pytlů na mrtvoly

Pentagon hodlá poskytnout Federální agentuře pro zvládání krize (FEMA) 100 000 pytlů na mrtvoly pro civilní použití, zatímco exploduje epidemie koronaviru.  

Agentura Bloomberg News poznamenává, že FEMA byla nasměrována na ministerstvo obrany, aby zajistila tuto dodávku.
Dva zdroje obeznámené s objednávkou uvedly, že Pentagon má zásobu 50 000 pytlů na mrtvoly, kterou se snaží zdvojnásobit.

Agentura obrany pro logistiku uvedla, že chce pytle na mrtvoly ihned, jakmile budou připraveny a zdroj uvedl, že Pentagon už téměř uzavřel dohodu s dodavatelem.

Mluvčí FEMA potvrdil agentuře Bloomberg, že se zavádí „obezřetné plánování“, včetně přípravy márnic.

Ve zprávě se také uvádí, že Pentagon obdržel „misi od FEMA pro tým na podporu márnic v New Yorku“ a je „v procesu identifikace“ personálu, podle generálmajora Jeffa Taliaferra.

Nemocnice v New Yorku a New Jersey také připravují chladírenské nákladní vozy pro uchovávání mrtvých těl v oblastech, kde dochází skladovací místo, uvádí se ve zprávě.

Vláda předpokládá, že v příštích týdnech může na koronavirus zemřít až 200 000 Američanů, a to navzdory tomu, že byla o měsíc prodloužena bezpečnostní opatření.

Viceprezident Mike Pence ve středu řekl, že USA jsou na trajektorii podobné Itálii s tím, že doufá, že to nejhorší skončí v červnu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*