Pchjongjang odmítl fámu o biologických zbraních a obvinil USA, že vytváří falešnou záminku pro překvapivý útok

Pchjongjang odmítl fámu o biologických zbraních a obvinil USA, že vytváří falešnou záminku pro překvapivý útok

Severní Korea odmítla mediální spekulace, podporované Národní bezpečnostní strategií USA, že se země připravuje na chemickou válku. Pchjongjang obvinil Washington z výroby další „falešné záminky“ na překvapivý útok.     

Mezitím co napětí na Korejském poloostrově nadále stoupá, řada zpráv v médiích naznačila, že Severní Korea by mohla vyvíjet program za účelem použití biologických zbraní v mezikontinentálních balistických střelách. Jedna taková zpráva se objevila v japonských novinách Asahi ( ze kterých zprávu také okopírovala česká média, jako Novinky.cz), které citovaly anonymní osobu údajně napojenou na rozvědku Jižní Koreje.

„Vzhledem k tomu že počty raket rostou v počtu, typech a účinnosti a zahrnují ty, které mají velký dosah, jsou nejpravděpodobnějším prostředkem pro státy, jako je Severní Korea, aby použila jadernou zbraň proti Spojeným státům,“ uvádí se v dokumentu. „Severní Korea také vyrábí chemické a biologické zbraně, které by mohly být umístěny v raketě.“Severní Korea odmítla obvinění, že by se připravovala na biologickou válku. „KLDR je součástí Úmluvy o zákazu biologických zbraní (BWC) si udržuje svůj konzistentní postoj k tomu, aby byla zásadně proti vývoji, výrobě, skladování a držení biologických zbraní,“ píše státní zpravodajská agentura KCNA.

Severní Korea dále obvinila USA z „vyrábění“ falešné záminky k možnému ospravedlnění překvapivého útoku a poukázala na to, že Washington již použil záminku biologických a chemických zbraní k napadení Iráku v roce 2003 a v dubnu roku 2017 k útoku na leteckou základnu Šajrat v Sýrii.

„Jsou to právě USA, kdo provádí vojenské agrese a raketové útoky na suverénní státy za denního světla, zatímco si vymýšlejí „držení zbraní hromadného ničení“ a „použití chemických zbraní“ těchto zemí,“ stojí v prohlášení KCNA.

Severní Korea naléhavě vyzvala Washington, aby zanechal takové chování, jinak má být připraven k „pomstě“ a k „zničení“ v případě útoku.

„Čím více USA lpí na dusivých tlacích proti KLDR, tím, že nás odsoudí jako stát „vyvíjející biologické zbraně,“ tím tvrdší bude odhodlání celého vojenského personálu a lidí, aby se pomstili a co nejdříve zničily USA, říší zla,“ stojí dále v prohlášení.

Zatímco USA trvají na tom, že jsou připraveny použít vojenskou sílu k neutralizaci severokorejské hrozby, Rusko i Čína vyzývají ke klidu a chtějí diplomatické řešení krize založené na iniciativě „dvojího zmražení“. Jednoduchý čínsko-ruský návrh Washington odmítl a usiluje o současné zastavení jakéhokoli startu raket a jaderných testů v Pchjongjangu, stejně jako provádí rozsáhlá vojenská cvičení s Jižní Koreou.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: KCNA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*