Paroubek: ČSSD by prospěl Hašek a Zimola prosazující Dienstbierův program

Paroubek: ČSSD by prospěl Hašek a Zimola prosazující Dienstbierův program

Ne, nedělám si legraci. Program ČSSD je prý archaický a pomohla by mu témata jako sňatky homosexuálů či odklon od jaderné energetiky. Personálně naopak Paroubek správně sází na Sobotkovy oponenty.

Ovšem s tou modernizací programu mně to nějak neštymuje. Právě ona „pokrokářská“ agenda byla jednou z příčin pádu ČSSD pod 8 %, stačí připomenout Hatefree, inkluzi či multikulturní výchovu na školách. A pokud jde o homosexuální sňatky, no tak to by bylo ještě méně populární než adopce, protože lze oprávněně poukázat na již uzákoněné registrované partnerství, které případně možno rozšířit, tak proč oslabovat institut manželství jako symbol tradiční rodiny?

Jiří Paroubek: Loď se potápí. Sociální demokracii by prospěl Hašek či Zimola

„Naopak opustila témata, která jsou levicová, jedno z nich jsou výdaje na armádu. Proč je navyšovat? Je celá řada témat. Sňatky homosexuálů a jiná. Je fajn, když lídr strany řekne, že bychom měli přijmout euro, ale čtrnáct dní před volbami je to sebevražedné. Lidé to přece nechtějí. Tak je potřeba říct to jinak. Až bude euro za 18 korun, tak o tom můžeme začít uvažovat.

Hodně povolaných, málo vyvolených

„Přehodnotit jednoznačně kladné stanovisko k dalšímu rozvoji jaderné energetiky v zemi.“

Hašek a Zimola s dalšími kritiky současného vedení ČSSD by museli být blázni, aby provedli tak sebevražedný názorový veletoč, který by v podstatě udělal z ČSSD „light verzi“ Zelených. A ti v současných volbách dostali méně než 1,5% hlasů.

Obávám se, že podobné „modernizační“ recepty by byly posledním hřebíčkem do politické rakve, spíš je třeba se vrátit k tradičním voličům a nekoketovat s městskými liberály, kteří to nakonec stejně hodí nečitelným Pirátům, Kalouskovi nebo Zeleným.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Paroubek: ČSSD by prospěl Hašek a Zimola prosazující Dienstbierův program

  • Hrobar CSSD Paroubek se vraci? A strana se ma obrodit Dienstbierovym programem, obsahujicim vitani muslimske imigrace a potencialnich vrahu lidi, kteri po atentatech rikaji, ze jsou hrdi na to, co udelali, jako ten z Manhattanu? Uz jenom to jmeno Dienstbier vyvolava odpor, nerku-li hnus! Komoussky pohrobek STBaka s krycim nazvem Raček, protoze rackoval je pozustatek totality. Deti Telicky a Diensbiera si za totality jezdily na staze do prasive ciziny na zapade, na kterou ale oficielne plivali. Jeho tata ze sebe udelal s pomoci STB jako vyvoleny disidenta a zavreny spolu s Havlem a jinymi uz ve vezeni rokovali, ktere ministerstvo po sametu ktery prevezme! To neni fake, to je svedectvi nekomunisty, ktery s nima byl zavreny.
    S Diensbierem to tedy Socani tutove vyhrajou, az se zbavi grazlu ve vedeni a daji tam nove ksichty k oklamani lidi jako to udelala ODS. Stare struktury tam zustavaji a cekaji na prilezitost. Koryto je tak laka a nove penezovody jsou tak blizko!!!

  • ČSSD nic nezachrání. I když jí svými vnitrostranickými čistkami zničili Sobotka s Chovancem, je zde kolektivní odpovědnost. Tyto lidi si strana neměla zvolit do vedení.
    Naproti tomu má Babiš od Zemana pěkně nabito. Ví, že má jisté dva pokusy. V prvním jmenuje ministrem vnitra „čističe“, který vymění lidi na důležitých postech. Taková vláda nezíská důvěru, ale zruší stíhání v kauze Čapí hnízdo. Ve druhém pokusu už nebude stíhaný a vybere ministry stravitelné pro ostatní strany a bude v klidu normalizovat jako to dělal před lety jiný Slovák.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*