Soud pokutoval francouzského autora, že nazval migrační krizi „muslimskou invazí“ a varoval před občanskou válkou

Soud pokutoval francouzského autora, že nazval migrační krizi „muslimskou invazí“ a varoval před občanskou válkou

Odvolací soud v Paříži uložil Ericu Zemmourovi pokutu ve výši 5 000 EUR za podněcování k nenávisti vůči muslimům. Zemmour  v roce 2016 hovořil o „islámské invazi“, které Francie čelí a varoval před hrozbou náboženské občanské války v zemi, informoval deník TRT.

Ve svém úterním rozsudku soudci rozhodli, že židovsko-francouzský autor měl v rozhovoru v roce 2016 podněcovat k nenávisti vůči muslimům.Eric Zemmour je nesmírně populární autor pravého křídla, jeho největším úspěchem byla „Francouzská sebevražda“, které se v roce 2015 prodalo více než milión výtisků.

Ve sporném rozhovoru, Zemmour hovořil o migrační krizi jako o „muslimské invazi“. Řekl také, že ve snaze vyhnout se nadcházející náboženské občanské válce si musí francouzští muslimové „zvolit mezi náboženstvím a jejich zemí“.

To bylo přespříliš pro pařížské soudce, kteří označili Zemmourovu tezi za „islamofobní projev“ a že Zemmour „překročil povolenou hranici práva na svobodu projevu.“

Ve Francii kritika migrace nebo islámu často vede k soudnímu líčení, jak jsme nedávno viděli v případu Marine Le Penové, za její staré přípěvky o ISIS na sociální sítí Twitter.
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*