Pařížská tragédie a krokodýlí slzy některých politiků.

Pařížská tragédie a krokodýlí slzy některých politiků.

Teroristický útok zločinců na redakci Charlie Hebdo v Paříži si zaslouží odsouzení ze strany civilizované společnosti a vyslovení soustrasti pozůstalým.

Reakcí na tuto událost bylo zorganizování smutečního pochodu v Paříži za účasti 1,2 – 1,6 miliónů občanů. Zorganizování takového počtu, mas lidí vyvolává řadu otázek. V čele tohoto smutečního průvodu kráčelo několik politiků, kteří slouží aktivitám finančních elit usilujících o zavedení Nového světového řádu s dominancí USA. Těmito aktivitami mám na mysli ovládnutí přírodních zdrojů a podmanění si národů a států, často násilnou cestou. V rámci realizace tohoto programu bylo zavražděno statisíce lidí, především v Africe a přední Asii. Uvedu pouze některé napadené země.

povhod v parizi

Irák – Západ v zájmu zmocnění se ropných zdrojů obelhal světovou veřejnost, že S. Hussein používá proti svému lidu chemické zbraně. Západ poté uskutečnil vojenskou intervenci, následkem bylo tisíce lidských obětí. Za tento čin, symbolický sod v Kuala Lumpur, Malajsii, vynesl rozsudek nad hlavními viníky, G. W. Bushem, T, Blairem, Ramsfeldem, Wolfovitzem a dalšími.

Libye – Kaddáfí nebyl poslušná loutka a snažil se o pozdvihnutí kvality života afrických států a organizoval je ke společnému postupu. Realizoval obrovský projekt na využití podzemního zdroje vody na Sahaře – objem odpovídající dvěma Kaspickým mořím sladké vody. Západní země tehdy dlužili Libyi okolo 50 miliard dolarů, Kaddáfí žádal aby byl tento dluh uhrazen, jinak jim neobnoví licenci na těžbu. Kaddáfí údajně také půjčil mnoho peněž Sarkozymu na jeho volební kampaň. Západní země reagovaly tak, že za pomocí domácí opozice, vojáků a letectva násilím změnili vládu a Kaddáfí byl zavražděn. V Libyi doteď panuje chaos, bída, hlad, což produkuje značný počet uprchlíků.

Sýrie – Zde jde také o ovládnutí ropných zdrojů, odstranění Assada a zaujetí výchozí pozice vůči Iránu. Pozoruhodné je, že v Sýrii doposud žili ve shodě komunity 3-4 náboženských vyznání! Je smutné, že socialista F. Hollande se choval jako jestřáb a vyzýval Obamu k přímému vojenskému zásahu v Sýrii! Vojska Kalifátu (čí je to dítě?) v této oblasti způsobují tragédii a je zde okolo 1,5 miliónu uprchlíků.

Jugoslávie – ve znamení římského hesla: „rozděl a panuj“, Západ podněcoval a vyprovokoval občanskou válku mezi jednotlivými národy. V rámci této občanské války, Západ nasadil letectvo NATO a uskutečnil „Humanitární bombardování“ což přineslo tisíce nevinných obětí! Naši papoušci tento výraz vícekrát opakovali. Výsledkem konfliktu byl rozpad Jugoslávie na malé ekonomiky, které se nedokážou bránit záměrům finanční oligarchie a ztráta Kosova, kde si NATO zřídilo základnu a také se tam nachází přírodní zdroje.

Afghánistán – v tomto regionu se nachází taktéž přírodní zdroje a kvete produkce opiátů. Dlouhotrvající boje vyčerpávají zemi a bída je zdrojem tvorby dalších uprchlíků!

Vzhledem k uvedeným skutečnostem si musí čtenář udělat svůj úsudek, kdo je větším viníkem. Jestli ti tři fanatičtí zločinci, nebo někteří seriózně vypadající pánové – politici ve smutečním průvodu!


Zorganizování smutečního pochodu se může podílet na mentální manipulaci davu, což může být v souladu se záměry finančních elit. Je třeba připomenout, že nárůst uprchlíků z Afriky a Přední Asie je důsledkem kolonizace a neokolonizace. Země bývalého východního bloku se na tomto nepodílely-neprofitovaly a nenesou na tom vinu, z čehož vyplývá nízká pravděpodobnost teroristické akce u nás. Nárůst počtu islamistů v západní Evropě umožnilo období konjunktury po II světové válce – levná pracovní síla, lepší existenční podmínky a vysoký populační růst.

Vracím se ke geniální myšlence H. Kholla: Raději utratit venku 2 marky, než dát jednu marku emigrantovi v Německu! Toto evokuje myšlenku zřídit fond OSN na rozvoj postižených oblastí ke snížení počtu uprchlíků. Podmínka je ale vytěsnit odtamtud podněcovače nepokojů, lokálních válek a militaristickou lobby. Samozřejmě pod nekompromisním dohledem OSN.

Jak jsem již uvedl, zorganizování tak enormní smuteční tryzny vyvolává řadu otázek. Ta může být prvním krokem na postupné zavedení diktatury menšiny většině. Ve starém Řecku byla demokracie a současně otroctví. Neustálé zvyšování majetkové nerovnosti tomu napovídá a je to cesta do propadliště! Opatření na upevnění silových složek možná pramení z obav finančních elit z nárůstu vlivu levice v Evropě (Řecko, Španělsko, Itálie, Francie atd.) vzhledem na dopad hospodářské krize. Opatření mohou také souviset s vývojem na Ukrajině, čemuž nasvědčuje koncentrace vojsk NATO v Polsku a Pobaltí. Mohou to být i opatření směřující k upevnění vazalství Evropy k USA v souvislosti se snahou zavedení Nového světového řádu.

Na závěr si myslím, že novinářská obec by měla pomoct zastavit politiku balancování na pokraji války, která může přerůst do války poslední! Novináři by měli usilovat o vytvoření alternativních médií a zabránit mentální manipulaci davu. Vyváženost tisku a ostatních masmédií představuje skutečnou demokracii!

Ing. Richard Novák

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články