Parazit Mládek: Beru na sebe odpovědnost. Ty máš padáka a ty důtku! Je to kujón vskutku.

Parazit Mládek: Beru na sebe odpovědnost. Ty máš padáka a ty důtku! Je to kujón vskutku.

Soudruh Mládek z ČSSD opět ukázal charakter. Za mediálně nevhodný výrok dal důtku svému náměstkovi a vyrazil ředitele komunikace. Odpovědnost samozřejmě bere zcela na sebe. Jak jinak. Stejně jako když živnostníky nazval parazity.

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka Lubomír Bokštefl na dotaz v on-line diskuzi, proč nejsou v ČR stejné ceny (mobilních tarifů) jako v Polsku, odpověděl: „Drzá odpověď z mé strany, za kterou se omlouvám: Chcete služby jako v Polsku – odjeďte do Polska.” (Novinky, 14.2.2017)

Jasně, stručně, upřímně. Ostatně sami tušíme, jak naše pseudogarnitura uvažuje. Žádné překvapení. Žádným velkým překvapením není ani charakterní (a charakteristický) postoj ministra Mládka (s prominutím) parazitujícího na penězích nás daňových poplatníků.

„Parazitismus je vztah dvou organismů, z něhož jeden organismus (parazit čili cizopasník) má zisk a druhý na něj doplácí (hostitel),“ říká Wikipedie. Myslím, že s panem Mládkem si příliš nelžu do kapsy.

Jan Mládek na svém Twitteru sdělil: „Beru na sebe odpovědnost za své podřízené a při zjišťování příčin tohoto mediálně nešťastného problému jsem zjistil, že náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi ředitel Odboru komunikace a marketingu MPO Roman Prorok neposkytl dostatečnou mediální přípravu a podporu. Rozhodl jsem se proto, že pana Romana Proroka odvolám ke dni 15. 2. 2017 z funkce… a panu náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi jsem vyslovil důtku za toto prohlášení.“

Jan Mládek, Twitter (Jan Mládek)
Jan Mládek, Twitter (Jan Mládek)

Náš hrdino! Víme, že za naše práva, coby mobilních uživatelů, čile bojujete – zejména (nepopulisticky) před volbami, a proto se ono náměstkovo vyjádření příliš nehodilo do krámu.

Skoro bych řekl, že následující „mediálně nešťastný“ krok, včetně samotného prohlášení, vymyslel skutečně pan Mládek sám. Nebo má opravdu špatné komunikační poradce a měl by je vyhodit všechny. Z jeho prohlášení totiž (alespoň dle mého) vyplývá, že náměstek měl být lépe mediálně „nabriefovaný“ a diplomaticky říkat pouze to, co se líbivě hodí, případně mlžit a mlžit. A třešničkou na dortu je vzít odpovědnost na sebe, ale ředitele komunikace vyhodit a náměstkovi udělit důtku – tak trochu oxymorón (protiklad).

Ostatně na to, jak ministr Mládek na sebe bere odpovědnost bylo vidět i po jeho legendárním výroku, kdy přirovnal živnostníky k parazitům. A odpovědně „Jan Mládek zopakoval omluvu za to, že na sjezdu sociální demokracie v Ostravě přirovnal živnostníky k parazitům. Označil to za mediálně nešťastné.(iDnes, 18.3.2013)

Povšimněte si opakujícího se „mediálně nešťastného“ vyjádření. Já myslím, že mediálně šťastné vyjádření by bylo, kdyby pan (parazit) Mládek konečně odešel tam, kam patří. Pokud někdo, prosím, víte, kde to je, tak mu, panebože, poraďte!

Skromě doporučuji soudruhu Sobotkovi, který poslední dobou náhodou obhroubl a potrumpštěl a (samozřejmě nepopulisticky) vysílá jedno prohlášení za druhým, chrlí a schvaluje (nepopulistické) návrhy jak na běžícím páse, aby si na svého nepoučitelného užitečného Myškina posvítil – by opět brzy nedošlo na nějaké „nešťastné mediální prohlášení“. (Populismus kudrnáče Sobotky v kostce. S volbama to ale nemá nic společného, psal jsem zde)

(Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek Foto: Youtube.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Parazit Mládek: Beru na sebe odpovědnost. Ty máš padáka a ty důtku! Je to kujón vskutku.

  • Zoufalí socani si na sjezdu znovu zvolí Sobotku a Chovance a voliči jim za to vysloví „důtku“ u voleb. Alespoň doufám. Sobotka je jen pouhou loutkou Babiše. Udělá jen to, co mu Babiš dovolí. Babiš se chystá napsat sobě na míru zákon o dani z příjmů. Pak se nedivím, že je ochoten poslat 52 milionů své nadaci. Když mu projde zákon na míru, vydělá miliardy. Sobotka mu k tomu sekunduje a vydává zoufalá prohlášení o tom, jak oloupí banky a uloupené peníze dá automobilkám na daňové prázdniny …. Dějí se velké věci a maskují se hloupými prohlášeními hloupých politiků. Média budou sledovat jen tupá prohlášení, která nestojí za řeč a hlavní hráči si na pozadí v klidu připraví další loupeže.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*