Papež František vyzývá k modlitbám za novou italskou levicovou vládu

Papež František vyzývá k modlitbám za novou italskou levicovou vládu

Papež František vyzval Italy, aby neuráželi členy své nové levicové vlády.  

Papež František naléhal ve svém dopise na křesťany, aby se modlili zejména „za panovníky a za všechny autority, abychom mohli vést tichý a klidný život při veškeré oddanosti a důstojnosti,“ poznamenal papež.„Je to modlitba za vládce, za politiky, za lidi odpovědné řídit politické instituce, země provincie,“ uvedl papež František ve své homilii na první ranní mši po letní přestávce ve své rezidenci v Santa Martě.

„Kolik z nás se modlilo za naše vládce? Kolik z nás se modlilo za naše poslance?“ Zeptal se papež. „Místo toho se lidé uchylují k „diskvalifikaci, nenávisti a hádkám“.

„Naopak, musíme se za ně modlit, za ty, kteří mají jiný názor než ten můj,“ uvedl.

Je pozoruhodné, že v průběhu patnáctiměsíčního období populistické koalice papež nikdy nevyžadoval modlitby za italskou vládu, ani nenaléhal na katolíky, aby upustili od používání svých urážlivých výrazů proti ní.

Ve skutečnosti, brzy po vytvoření vlády po národních volbách v březnu roku 2018, pověření představitelé katolické církve v Itálii uráželi ministra vnitra Mateea Salviniho a zašli tak daleko, že ho přirovnali k satanovi a antikristovi.

Loni v květnu jeden z osobně vybíraných spolupracovníků papeže Františka řekl, že Vatikán nikdy nedá papežské požehnání panu Salvinimu (který je katolík) a přirovnal ho potratářům a venezuelským diktátorům.

Papežův sociální pracovník kardinál Konrad Krajewski uvedl, že pergameny, které zprostředkovávají požehnání papeže, lze požadovat při mnoha příležitostech, ale nemohou být dány lidem, pokud by to způsobila skandál.

„Kdyby nás Salvini o jeden požádal, odmítli bychom to,“ řekl kardinál.

Nejenže se papež František nikdy nepokoušel přestat s tímto urážením, dokonce se zapojil do roztržky a přirovnával vůdce suverénního hnutí Salviniho k Hitlerově Třetí říši v Německu.

Nyní, když se Hnutí pěti hvězd spojilo se svými bývalými nepřáteli, Demokratickou stranou (PD) a vytvořilo v Itálii levicovou vládu, papež usoudil, že je správný čas na nastolení míru a pracovat na dialogu.

Je opravdu pozoruhodné, že se papež František rozhodl nabídnout podporu italské vládě až nyní, když konzervativci nejsou její součástí. Kde byl tento církevní dialog s vládou za posledních 15 měsíců?

Navíc, Demokratické strana, která byla vzkříšena, aby se podělila o moc, stojí v diametrální opozici vůči katolické církvi ve všech sociálních otázkách. PD je pro potraty, pro homosexuální manželství a historicky velmi nepřátelská vůči katolické církvi.

„Myslím, že musíme konvertovat a modlit se za politiky všech pruhů, za všechny! Modlete se za naše vládce,“ prohlásil papež.

„Vládci jsou zodpovědní za život na Zemi. Je hezké si myslet, že pokud se lidé modlí za vládce, vládci se budou moci modlit také za lidi, “řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*