Papež František vyzval národy, aby „zakázaly všechny zbraně“

Papež František vyzval národy, aby „zakázaly všechny zbraně“

Pokud lidé opravdu myslí vážně světový mír, řešením je „zakázat všechny zbraně,“ napsal papež František na Twitteru.  

Po celá desetiletí katolická církev kritizovala závody ve zbrojení a následné vybudování jaderného arzenálu, ale je to poprvé, kdy papež skutečně vyzval k zákazu všech zbraní. Kdyby byla slova papeže přijata, znamenalo by to zákaz všeho od pušek přes ruční granáty po halapartny, které nosí švýcarské gardy ve Vatikánu:

Existence zbraní vede lidstvo k žití „ve strachu z války“, řekl papež a jediný způsob, jak tento strach odstranit, je eliminovat všechny zbraně.Papežův příspěvek na Twitteru následoval po jeho nedělním prohlášení, v němž ocenil nedávnou dohodu mezi vůdci severní a jižní Koreji, zaměřenou na usmíření a denuklearizaci a papež se zároveň modlil za úspěšný výsledek mírového procesu na poloostrově.

„Doprovázím modlitbou pozitivní úspěch vnitřního korejského summitu z minulého pátku a odvážný závazek vedoucích obou stran uskutečnit cestu upřímného dialogu pro Korejský poloostrov bez jaderných zbraní,“ řekl papež František poutníkům shromážděným na Náměstí svatého Petra.

Představitelé severní a jižní Koreje minulý pátek podepsali historickou mírovou dohodu poté, co severokorejský diktátor Kim Čong-un překročil demarkační čáru vojenského prostoru v demilitarizované zóně, aby se setkal s jihokorejským prezidentem na jižní půdě. Korejský poloostrov byl od roku 1953 rozdělen na sever a jih.

Deklarace uvádí, že „na Korejském poloostrově už nebude žádná válka, a tak začíná nová doba míru.“

Ve svém prohlášení se vedoucí představitelé dále dohodli na „společném cíli realizace bezjaderného Korejského poloostrova prostřednictvím úplné denuklearizace,“ jakož i o aktivní úsilí o další setkání se Spojenými státy a případně i s Čínou, aby se zajistil trvalejší mír.

 

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

Místo pro Vaší reklamu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*