Papež František: Všichni musí ocenit „přínos“ migrantů

Papež František: Všichni musí ocenit „přínos“ migrantů

Papež František se v neděli připojil k Světovému dnu uprchlíků, kde zopakoval svou výzvu k zefektivnění mezinárodní migrace a k většímu uznání pozitivního přínosu imigrantů.       

Světový den uprchlíků je „podporován Organizací spojených národů, aby upoutal pozornost na situaci našich bratrů a sester nucených uprchnout ze své země kvůli konfliktům a pronásledování, často s velkou úzkostí a utrpením,“ řekl František tisícům poutníků shromážděným na náměstí Svatého Petra.

Jak již učinil při jiných příležitostech, papež podpořil přijetí „světového paktu o uprchlících“, stejně jako mezinárodní dohodu, která by zaručila „bezpečnou, řádnou a pravidelnou migraci“.

„Doufám, že národy zapojené do těchto procesů dosáhnou konsenzu, aby s odpovědností a lidskostí zajistily pomoc a ochranu těch, kteří jsou nuceni opustit svou zemi,“ uvedl.Spolu s politickými opatřeními papež také vyzval ke změně srdce na osobní úrovni a vyzval jednotlivce, aby byli vůči migrantům více laskaví.

Každý z nás „je vyzván, aby byl blízko uprchlíkům, aby s nimi hledal okamžiky setkání, ocenil jejich přínos, aby se mohli lépe přizpůsobit komunitám, které je dostávají,“ uvedl. „Řešení mnoha problémů lze nalézt v tomto setkání a v tomto vzájemném respektu a podpoře“.

Papež František minulý čtvrtek výslovně apeloval na „změnu myšlení“ týkající se imigrace a trval na tom, že migranti nejsou hrozbou pro společnost, ale spíše zdrojem obohacování.

Ve svém poselství při druhé konferenci o mezinárodní migraci ve Vatikánu Papež František znovu ocenil úsilí Organizace spojených národů a dosažení dvou globálních kompaktů, jeden o uprchlících a druhý o „bezpečné, řádné a pravidelné migraci.“

Papež se také snažil odsoudit negativní příběhy o masové migraci, zejména v zemích, které se dostaly na přijímací konec masové migrace a vyzval k posunu priorit a mentality.

„To vyžaduje změnu myšlení,“ řekl. „Musíme přejít od považování druhých jako ohrožení našeho pohodlí a ocenit je jako osoby, jejichž životní zkušenosti a hodnoty mohou významně přispět k obohacení naší společnosti.“

„Aby se tak stalo, náš základní přístup musí být, setkat se s druhým, přivítat, poznat a uznávat ho,“ uvedl.

Vatikán je uprostřed dvouleté kampaně zaměřené na změnu myšlení lidí o migrantech, kterou zahájil v září.

„Bratři, nesmíme se bát sdílet naši cestu! Nesmíme se bát sdílet naši naději!“ Řekl papež ve svém sdělení o projektu „Share the Journey.“

 

(Ilustrační obrázek Foto: DPA)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Papež František: Všichni musí ocenit „přínos“ migrantů

  • Papež neslouží katolické církvi, ale jiným děsivým společenstvím. Lituji těch křesťanů. kteří ještě posvátně šílí v blízkosti papeže. Je to jedno veliké divadlo hodno tak Shakespeara, který by určitě papeže nevykreslil jako dobrodince.

  • Idealisticke kecy pokrytce Franty. Kdyz za ne tak oroduje, at si je vezme do Vatikanu, proda sbirky a da jim penize.
    Kazat vodu a sam chlastat vino uz po tisicileti, stale stejna pisnicka.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*