Papež František říká migrantům: „Vy jste válečníci naděje“

Papež František říká migrantům: „Vy jste válečníci naděje“

Papež František odletěl v neděli do Boloně, Itálie, kde se setkal s velkou skupinou migrantů a uprchlíků a nazval je „válečníky naděje“, zatímco trval na tom, že národy otevřou širší cestu možnosti přistěhovalectví.            

Během celého dne v Boloni, František strávil hodinu tím, že se osobně setkal se stovkami přistěhovalců, zatímco si s nimi dělal selfie. Papež později hostil oběd pro žadatele o azyl a vězně v bazilice svatého Petroniuse. Papež si dokonce oblékl žlutý plastový náramek, který používají žadatelé o azyl, aby jim vyjádřil svou solidaritu.

„Víte, kdo jste? Vy jste „válečníci naděje!“ Zvolal František při svém vystoupení k mnoha přítomným migrantům, které zároveň vyzval, aby se nevzdali pocitu zklamání nebo beznaděje.

Papež také ve svém vystoupení nabídl vysvětlení, proč se domnívá, že někteří lidé v Evropě se postavili proti masové migraci, opírajíc se o své dřívějších prohlášení, v nichž papež naznačoval, že xenofobie podněcuje obavy lidí.„Mnoho lidí vás nezná a mají strach,“ řekl. „Díky tomu se cítí oprávněni soudit tvrdě a chladně, zatímco si myslí, že vidí dobře. Ale to není pravda. Vidíme dobře pouze z blízkosti, která pochází z milosrdenství. Bez ní ostatní zůstávají cizinci a dokonce i nepřáteli, a nemohou se stát mými sousedy.“

Papež naznačil, že přistěhovalectví je problém, který lze pochopit pouze tím, že se setkáme se zúčastněnými lidmi, a ne zvážením jeho příčin a důsledků z dálky.

„Z dálky si můžeme říkat a myslet cokoliv, stejně jako se snadně stává, že se na internetu píší strašné fráze a urážky,“ uvedl. „Pokud se podíváme na našeho souseda bez milosti, nevíme o jeho utrpení a o jeho problémech.“

„Dnes, vše co vidím, je jen velká touha po přátelství a pomoci,“ pokračoval papež. „Chtěl bych poděkovat institucím a všem dobrovolníkům za pozornost a oddanost při péči o ty, kteří zde jsou.“

Stejně tak, jak již učinil při jiných příležitostech, papež František vzpomněl slova evangelia, kde se Ježíš Kristus identifikoval jako „nejmenší“ mezi námi.

„Ve Vás vidím Ježíše Krista, jako v každém cizinci, který klepe u našich dveří, který se identifikuje s cizincem, každého věku a stavu, přijatém nebo odmítnutém,“ řekl.

Pokud jde o konkrétní uplatnění jeho slov, papež uvedl, že je „nezbytné, aby více zemí přijalo privátní a komunitní přijímací programy a otevřelo humanitní cesty pro uprchlíky v těch nejtěžších situacích, aby se vyhnuli nesnesitelným čekacím dobám a ztraceným časům“.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Foto: Paul Haring/CNS)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Papež František říká migrantům: „Vy jste válečníci naděje“

  • Proč jesuita sídlící ve Vatikánu ve funkci papeže slouží a propaguje zlo. Cožpak on neslouží katolické církvi, ale nejraději by ji pomocí muslimů pohřbil. On je opravdu záporné individuum, které ještě rozdmychává nenávist mezi odlišnými etniky a je na straně zla, které je islámským náboženstvím nastolováno. A to vše slouží Novému světovému řádu, pro jehož nastolení papež pracuje. Většina evropských politiků jsou také zaprodanci a místo, aby hledali blaho pro svoji zem tak posluhují těm, kteří chtějí zničit Evropu. I u nás jsou individua, která jsou politicky angažovaná a pracují respektive pronášejí rádoby moudra namířená proti naší vlasti např. Jourová, Telička, ale i Bartoš je sluníčkář a zblbne mnoho mladých lidí, kteří si myslí, že je to nějaký hrdina. Bohužel mnoho mladých lidí vlivem debilizace školství si nedovedou udělat názor a papouškují ji předkládané mantry. Rozložit stát zevnitř to je taktika NWO . Všichni proti všem a pak jsme lehce z vnějšku ovladatelní.

  • Papez je lhar a mystifikator.
    Rika, ze Jezis lidi nabadal, aby prijali ostatni jako sve bratry.
    K tomu je nutne dodat, ze Mohamed, ktery je autorem Koranu zil az 600 let po Jezisovi. Jezis tedy neznal Islam a jeho nesnasenlivost s ostatnimi nabozenstvimi jako krestanstvi, budhismus, talmud. Na nekolika v mistech v Evangeliu Jezis lidi nabada, aby neverili prorokum, kteri prijdou po nem. K nim patri i Mohamed a jeho Islam. Ten nabada v Koranu Muslimy k nasili, nenavisti a zabijeni Nemuslimu. Jezis naopak hlasal lasku a odpusteni k bliznim. Veskere atentaty Muslimu spocivaji na nenavisti, kterou obsahuje Koran a kterou hlasaji Imamove. Cenzura dela z vrahu a nasilniku pouze kriminalni zivly, nebo psychicky narusene, aby odvratila pozornost od Islamu jako puvodce techto zlocinu. Islam mel byt v Evrope uz davno zakazan, jako lidem nepratelska a nebezpecna ideologie. To se ovsem nedeje, protoze politici potrebuji, aby se lidi bali a mohli pak prosadit stane pravo a policejni stat. Ve Francii uz rok panuje stane pravo!!!! Aby se lidi nemohli branit, chteji lidem odebrat i zbrane.
    Zakaz Islamu musi byt prioritou stran, ktere chceme volit. Neprijimani Muslimu u nas a jejich podpora tam, kde ziji musi byt nasi prioritou, jestlize se chceme zachranit jako narod. Muslimy, kteri odmitaji se u nas podridit nasim zakonum a tradicim spolecnosti je nutne odsunout ze zeme. Nesmime trpet jejich pozadavky. Oni se musi podridit nam, jako my se musime podridit jim v jejich zemich jako turiste, ci usedlici. Mesity zrusit, protoze tam se radikalizuji Muslimove a vyzyvaji ke zlocinum a zabijeni nasich obcanu. Ackoliv zakony trestaji lidi na zaklade rasistickeho zakona za minimalni prohresky jkou jsou urazky, idelogicke vrazdy a nasili, spachane Muslimy na nas na zaklade Islamu k zakazu teto zlocinne ideologie dosud nevedly!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*