Papež František přirovnal prezidenta Trumpa ke králi Herodesovi – který masakroval děti

Papež František přirovnal prezidenta Trumpa ke králi Herodesovi – který masakroval děti

Papež František nestydatě zaútočil na prezidenta Trumpa a přirovnal ho ke králi Herodesovi – který před více než 2000 lety zmasakroval všechny chlapečky v Betlémě.V Novém zákoně je masakr nevinných v evangeliu Matouše, ve kterém Herodes Veliký, judský král, nařizuje popravu všech dětí mužského pohlaví ve věku dvou let a mladších.

Vůdce katolické církve se však rozhodl přirovnat krále Herodese k současnému vrchnímu veliteli Spojených států.

Jak mohl něco tak odporného vůbec vyslovit?

Deník Breaking Israel News napsal: Ve zprávě zveřejněné ve čtvrtek bylo oznámeno, že zatímco se při nedávné návštěvě buddhistů v Thajsku papež František zabýval otázkou uprchlíků, přirovnal politiku budování hradeb a záchytných středisek k činům krále Herodese, který zabil Ježíše.

La Civilta Cattolica informovala, že zatímco byl v Thajsku, tak se papež František setkal se skupinou 48 jezuitů z jihovýchodní Asie. Papež František je jedinečný v několika ohledech; je prvním papežem z jižní polokoule a co je nejdůležitější, je prvním Jezuitem, který byl jmenován do této funkce. Papež diskutoval o problému uprchlíků a přistěhovalců se svými kolegy jezuity.

„Pro jezuity se naše práce s uprchlíky stala skutečným„ teologickým místem “. Tak to vidím, teologické místo. Pedro Arrupe právě v Thajsku ve svém posledním projevu znovu potvrdil význam této mise. Arrupe byl pro mě prorok: jeho „labutí píseň“ byla základem jezuitského uprchlického servisu, právě tady v Bangkoku. Pak při letu do Říma z Thajska dostal mrtvici.“

„Fenomén uprchlíků vždy existoval, ale dnes je lépe známý kvůli sociálním rozdílům, hladu, politickému napětí a zejména válce. Z těchto důvodů se migrační pohyby zintenzivňují. Jaká je světová odpověď? Politika odpadu. Uprchlíci jsou odpadní materiál. Středozemní moře se stalo hřbitovem. Známá krutost některých zadržovacích středisek v Libyi mě bolí na srdci. Zde v Asii všichni známe problém Rohingyů. Musím přiznat, že jsem šokován některými příběhy, které v Evropě slyším o hranicích. Populismus získává sílu.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*