Papež František představil nové vůdce církve z islámského světa, včetně těch, kteří pomáhali migrantům

Papež František představil nové vůdce církve z islámského světa, včetně těch, kteří pomáhali migrantům

Poté, co byl papež František uvězněn ve výtahu kvůli výpadku elektřiny, přišel na svou týdenní modlitbu Anděla Páně.

Tam představil 13 nových kardinálů církve, z nichž někteří pracovali s uprchlíky.Papež František přijel na svou modlitební službu Anděla Páně pozdě, což přimělo věřící spekulovat, že mohl onemocnět. Překvapil však dav tím, že oznámil, že jeho pozdní příchod byl způsoben uvíznutím ve vatikánském výtahu.

Papež František překvapil své publikum tím, že několik nových kardinálů, které se rozhodl jmenovat, pocházejí z muslimského světa, jakož i duchovní, kteří jsou dobře známí kvůli jejich napomáhání uprchlíkům.

„Byl jsem uvězněn ve výtahu po dobu 25 minut, došlo k výpadku proudu a výtah se zastavil, ale pak přišli hasiči,“ uvedl papež.

„Pojďme hasičskému sboru zatleskat,“ řekl davu.

Papež pak jmenoval 13 mužů, kteří budou v říjnu oficiálně povýšeni na kardinály. Několik z nich pochází z rozvojových zemí, jako je Kuba, Guatemala a Kongo. Dva další pocházejí z muslimských národů, jako je Maroko a Indonésie. Dalším je Španěl, který pracuje v mezi-náboženském dialogu a má zázemí v islámských studiích.

Tento krok je v souladu s přáním papeže, zdůraznit práci těch, kteří jsou na okraji církevního dosahu.

„Jejich původ vyjadřuje misionářské povolání církve, aby pokračovalo v oznamování milosrdné Boží lásky všem lidem na Zemi,“ řekl papež.

K dalším novým kardinálům patří česko-kanadský jezuitský kněz Michael Černý, kteří dříve pracoval v ekologii a sociální spravedlnosti a nyní je zodpovědný za migraci a uprchlíky ve Vatikánu a Matteo Zuppi, nyní arcibiskup v Bologny, který dříve působil v Komunitní charitě v Římě a je znám svou prací s bezdomovci a uprchlíky.

Kardinál patří mezi nejmocnější vůdce církve a je jediným duchovním způsobilým volit nového papeže.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*