Papež František označil uprchlická centra za „koncentrační tábory“ a naléhal na EU, aby pro ně otevřela své dveře

Papež František označil uprchlická centra za „koncentrační tábory“ a naléhal na EU, aby pro ně otevřela své dveře

Papež František srovnal podmínky v přeplněných zařízeních, které jsou používány k ubytování žadatelů o azyl k těm, které byly v koncentračních táborech za éry nacistického Německa. Papež František pokáral Evropu za to, že se otočila zády k migrantům tím, že na základě uprchlické dohody jim uzavřela hranice.

Papež vedl modlitební službu pro mučedníky, kteří se stali oběti nacismu, terorismu a totalitních režimů po celém světě, když se podělil o příběh muslimského uprchlíka ze země Středního východu, se kterým se loni setkal během návštěvy uprchlického tábora na ostrově Lesbos.

Ten muž řekl, že jeho křesťanská žena utrpěla kvůli své víře, protože ji teroristé podřízli hrdlo poté, co odmítla hodit na podlahu krucifix.

Žadatel o azyl a jeho tři děti byli nuceni uprchnout z vesnice a nakonec se dostali na řecký ostrov Lesbos, kde byli umístěni do zadržovacího zařízení, které papež navštívil.Označujíc zabitou ženu jako „další korunu“ mezi moderními mučedníky, papež využil této příležitosti k tomu, aby odsoudil špatné podmínky v přijímacích střediscích pro migranty, kde lidé, kteří utekli před pronásledováním a válkou se údajně ocitli uzamčeni a čekají měsíce, zatímco jsou zpracovávány jejich žádosti a azyl přetěžovanými úředníky.

„Nevím, zda se mu podařilo opustit tento koncentrační tábor, protože uprchlické tábory, mnoho z nich, jsou podobné koncentračním kvůli velkému množství lidí, kteří tam uvnitř zůstali

Papežovy poznámky okamžitě vyvolaly kritiku ze strany amerického Židovského výboru (ACJ), jedné z předních židovských advokátních organizací na světě s šéfem Davidem Harrisem, který vyzval papeže, aby „znovu zvážil“ to, co sám označil za „politováníhodnou volbu slov.“

Zatímco uvedl, že je třeba upozornit na obtíže, s nimiž se migranti v Evropě potýkají, Harris uvedl, že srovnání přístřeší ve kterých migranti žijí s koncentračními tábory je neopodstatněná nadsázka.

„Nacisté a jejich spojenci stavěli a používali koncentrační tábory pro otrockou práci a pro vyhlazování miliónů lidí během druhé světové války. Neexistuje žádné přirovnání k velikosti této tragédie,“ uvedl Harris, jehož citovala agentura Reuters.

 

(RT/ svobodnenoviny,eu Papež František Foto : people.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

2 Komentáře “Papež František označil uprchlická centra za „koncentrační tábory“ a naléhal na EU, aby pro ně otevřela své dveře

  • · Edit

    Čurák starej, postavit ke zdi! A ty černozmrdy si může natahat do vatikánu!

  • František ,může být pochválen strůjci NWO, neboť se snaží jak může plnit jejich úkoly a přitom vůbec nedbá na to,že jsme ho poznali po ovoci. Někteří zabedněnci však by se ještě před ním plazili, ale oni většinou za to nemohou neboť jejich inteligence není příliš velká. Papež František – to je teda „hustý“ a z určitého nadhledu se tomu musí člověk smát.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*