Papež František odsoudil Mattea Salviniho za jeho uzavřené hranice Itálie

Papež František odsoudil Mattea Salviniho za jeho uzavřené hranice Itálie

Papež František odsoudil italského ministra vnitra Mattea Salviniho a přirovnal ho k biblickému charakteru Kainovi, který zavraždil svého bratra Ábela.         

projevu před účastníky setkání nápomocných agentur s Orientálními katolickými církvemi (ROACO) papež obvinil Salviniho že uzavírá své přístavy migrantům, zatímco je otevírá obchodníkům se zbraněmi.„Slyšíme prosby lidí, kteří jsou na palubě lodí a hledají naději, ale nevědí, které přístavy je přivítají, v Evropě, která otevírá své přístavy lodím, které nakládají sofistikované a nákladné zbraně schopné produkovat formy ničení, které nešetří ani děti,“ řekl papež podle hrubého anglického překladu, který dodal Vatikán.

Vzhledem k tomu, že pan Salvini je jediným politickým vůdcem, který uzavřel národní přístavy ve snaze omezit nelegální migraci, je obtížné interpretovat slova papeže tak, že by platila pro někoho jiného.

„Můžeme zde rozpoznat pláč Abela, který vstal k Bohu,“ dodal papež s odkazem na druhého syna Adama a Evy, jehož zabil jeho starší bratr Kain. Papež se často odkazuje na Kainovu obrannou otázku „Jsem strážce mého bratra?“, Když hovoří o povinnosti přijímat migranty.

Ačkoli papež nikdy nekritizoval Salviniho otevřeně, našel si způsoby, jak vyjádřit své názory.

Během nedávné tiskové konference na palubě papežského letadla vracejícího se z Rumunska do Říma, papež vyzval novináře, aby si přečetli vatikánský deník L’Osservatore Romano, pokud chtějí vědět, co si myslí o italské politice.

„Četl jsem to a bylo by dobré, kdybyste si to také přečetli, protože to nabízí několik velmi zajímavých klíčů k pochopení věci a věci, které říkám, jsou tam také,“ uvedl.

O týden dříve deník L´Osservatore Romano zveřejnil reakci na evropské volby v podobě redakčního listu, v němž odsoudil Salviniho hnutí pro suverenitu jako zásadně proti-evropské.

V něm šéfredaktor novin řekl, že italské volby, které skončily převážně na straně pana Salviniho, byly „reaktivní“ a motivovány „strachem“, o kterém se také zmínil papež František na své tiskové konferenci.

Politici tak často „rozsívají nenávist a strach,“ řekl papež, který se nikdy nevyhnul politickým otázkám, a „je to hrozné,“ uvedl.

Mezitím, jezuitský otec Antonio Spadaro, papežský důvěrník, který často mluví za Františka, také odmítl výsledky demokratických voleb v celostránkovém článku italského katolického týdeníku Famiglia Cristiana.

„Je tam ropucha, morální nemoc, v břiše naší země, která také infikuje naši církev,“ bědoval Spadaro poté, co významný počet katolíků hlasoval pro pana Salviniho.

Otec Spadaro se zvlášť soustředil na Salviniho údajné „politické uzurpování náboženských symbolů“, s odkazem na ministrovo vyobrazení růžence na politickém shromáždění a vyvolání blahoslavené Panny Marie.

(Ilustrační obrázek Foto: Il Giornal
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Papež František odsoudil Mattea Salviniho za jeho uzavřené hranice Itálie

  • Já naopak odsuzuji papeže Františka, že svými postoji nepřímo podporuje násilí ze strany Arabů a Afričanů na obyčejných Evropanech! Je to nejhorší papež všech dob!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*