Papež František odsoudil „epidemii nepřátelství“ proti muslimským migrantům

Papež František odsoudil „epidemii nepřátelství“ proti muslimským migrantům

Papež František prohlásil, že „epidemie nepřátelství“ vůči lidem jiných ras a jiných náboženství ubližuje nejslabším ve společnosti, když opatrně narážel proti vzniku populistického nacionalismu.                                                   

O něco déle než týden poté, co byl Donald Trump zvolen novým prezidentem Spojených států, odsuzujíc proti-přistěhovalecké strany v Evropě i jinde, papež František uvedl, že lidé by neměli být vnímáni jako nepřátelé jen proto, že jsou odlišní.

„Vidíme například, jak rychle ti mezi námi, se statusem cizince, přistěhovalce, nebo uprchlíka, se stávají hrozbou a dostávají status nepřítele,“ uvedl papež František na ceremoniálu k uvedení do funkce nových kardinálů.

„Nepřítel, protože pochází z daleké země, nebo má jiné zvyky. Nepřítel kvůli barvě své kůže, svého jazyka nebo jiné společenské třídy. Nepřítel, protože myslí jinak, nebo má dokonce jinou víru,“ uvedl papež.

I když nejmenoval žádnou zemi, papež František pravděpodobně odkazoval na proti-imigrantské a proti-muslimské postoje, které se vynořily během americké prezidentské volební kampaně.

Americké ministerstvo spravedlnosti v pátek uvedlo, že od voleb vyšetřuje zprávy o zastrašování a obtěžování, včetně ve školách a v kostelech.

„Kolik ran poroste hlouběji kvůli této epidemii nepřátelství a násilí, což zanechává své stopy na těle mnohých bezbranných, protože jejich hlas je slabý a umlčen touto patologií lhostejnosti,“ uvedl papež.

„Církev sama o sobě nebyla imunní vůči tomuto „viru polarizace a nepřátelství,“ uvedl papež, který zřejmě odkazoval na veřejnou výzvu k papeži čtyřmi konzervativními kardinály, kteří jej obvinili z výsevu zmatku v těchto důležitých morálních otázkách.

 

(Reuters/ svobodnenoviny.eu papež František Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

  • Katolicka cirkev ziskala sve postaveni podvodem. Vyrobila si sama t.zv. ‚Darovaci listinu cisare Konstantina‘ a prohlasila ji za pravou. Tim ziskala uzemi Vatikanu a pozemky v Rime, proste nepredstavitelne hodnoty podvodem. Tyto pozemky a majetky uz nikdy nevratila, ackoliv po nekolik staleti trvajicim sporum o falzifikaci listiny bylatato listina jako podvod uznana i Vatikanem! Papez Frantisek je pokracovatelem farizeju, kteri vymenili uceni Jezise Krista za mamon, kteremu slouzi. V jeho sluzbe nahromadil ohromne hodnoty, jenom v Rime vlastni 25% tech nejdrazsich nemovitosti. Pred Islamem cirkev uz kapitulovala, protoze nechce uplne zaniknout. V historii se vzdy spojovala s moci a te slouzila. Jezisovym ucenim, na ktere se odvolava, aby ospravedlnila svou existenci nemuze bojovat proti Islamu, ktery spociva na nenavisti a nasili vuci vsem, kteri nevyznavaji Islam.

  • ono je to daleko horší, katolická církev ve skutečnosti islám sama stvořila: viz web ragauian.cz/ministerstvo-zdravotnictvi-varuje-jezuitske-pokrytectvi-vas-muze-zabit-jezuitsky-papez-kamaradi-s-muslimy-a-byvaly-dominikan-katolik-ivan-stampach-priznava-koran-obsahuje-vyzvy-k-nasili/

  • každý myslící vidí že Franta je samotný Satan inkarnovaný na Zemi, který pomocí islamizace Evropy hodlá definitivně zotročit všechny duše na Zemi…

  • Papež je něco jako Merklová člověk se jeho výrokům nestačí divit. Ale zřejmě je taky podporován strůjci NWO. Vatikán je také velké politikum a myslím si, že papež byl dopředu elitami vybrán a všichni vidíme za koho kope a do koho kope.
    . Dobře si ho strůjci vybrali..

  • Papež František si je vědom svého osudu a proto ho naplnuje. Má být již ten poslední a osudu nikdo neuteče !

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*