Papež František odpustil HIV pozitivnímu knězi, který znásilnil 30 dětí

Papež František odpustil HIV pozitivnímu knězi, který znásilnil 30 dětí

HIV pozitivní katolický kněz, který přiznal, že znásilnil 30 dívek ve věku 5 až 10 let, byl osvobozen papežem Františkem.

Kněz Jose Garcia Ataulfo byl zbaven jakéhokoli nesprávného jednání a nebude čelit trestnímu stíhání, přestože věděl, že byl infikován HIV, když znásilnil tyto mladé dívky.

Matka jedné z obětí napsala dopis papeži Františkovi, ve kterém jej požádala, aby se s ní setkal v Římě, aby případ prodiskutovali, ale byla Vatikánem odmítnuta s tím, že „věc je uzavřena“.

Ataulfo  přiznal, že sexuálně napadl více než dvě desítky dětí, z nichž mnohé byly domorodé mladé dívky z Oaxacy, státu v jižním Mexiku známém pro svou velkou původní populaci. Vzhledem k významnému vlivu, který má katolická církev v Mexiku, nebude kněz čelit žádným trestním stíháním za své zločiny v oblastech obývaných domorodými etnickými skupinami.Zpráva, která se poprvé objevila na zpravodajském webu Urgente24.com, píše ve španělském jazyce, že kněz byl „osvobozen od jakéhokoli pochybení“ v mexické arcidiecéze a Vatikánu. Podle Urgente24 jen dvě z třiceti obětí znásilnění vystoupily, aby veřejně jeho zproštění viny odsoudily.

Podle deníku Daily Mail je sexuální zneužívání nezletilých kněžími – a následné utajování biskupy a dalšími církevními představiteli – rozšířené v mnoha zemích, včetně Spojených států. Tato otázka se dostala do národního reflektoru v roce 2002, kdy Boston Globe odhalil, do jaké míry místní arcidiecéza chránila zneužívající kněze před tím, aby se to dostalo na veřejnost, i když věděla, že představují nebezpečí pro mladé faráře.

Odhalení Boston Globe, které podrobně popisovalo případy zneužívání, které se v tisících hromadily po několik desetiletí, inspirovalo další oběti, aby vyšly na veřejnost, což vedlo k lavině soudních sporů a trestních stíhání. Nejen, že se tyto případy otevřely v USA, ale katolická církev byla nucena čelit případům i v jiných zemích, včetně Mexika.

V roce 2004 Vatikán znovu otevřel vyšetřování Marciala Maciela, který byl obviněn ze sexuálního zneužívání nezletilých osob, stejně jako z toho, že byl otcem šesti dětí s třemi různými ženami. Ačkoli se obvinění objevovala desetiletí a rozsah zločinů byl církevním úředníkům známý, teprve v roce 2006 Vatikán přinutil Marciela, jednoho z nejmocnějších duchovních, aby odešel z aktivní služby.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Papež František odpustil HIV pozitivnímu knězi, který znásilnil 30 dětí

  • Papež už se odhalil mnohokráte, co je to zač a toto odpuštění je v přímé symbioze s jeho konáním a posláním. Doufám, že tento skutek některým stále věřícím papežovi otevře oči o zlu, které se schovává v rouše beránčím.

  • Spolek buzerantu a pedofilu zvany katolicka cirkev se sidlem ve Vatikanu je ten nejhorsi prostredek k vyuzivani a klamani vericich po staleti. Nekde jsem cetl, ze tenhle netvor dosel spravedlive odplaty. Ne z Vatikanu, ale od lidi co vzali spravedlnost do svych rukou. Od Vatikanu se ji nikdo nedocka.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*