Papež František: Obava o „kulturní identitu“ neospravedlňuje opozici vůči masové migraci muslimů

Papež František: Obava o „kulturní identitu“ neospravedlňuje opozici vůči masové migraci muslimů

Papež František se opět silně vyjádřil ve prospěch přivítání více migrantů v celé Evropě a řekl svým posluchačům, aby si dali pozor na „nesnášenlivost, diskriminaci a xenofobii,“ která se šíří po celém kontinentu.       

Při své audienci s evropskými řediteli pro pastorační práci církve s migranty podporované Radou biskupských konferencí Evropy (CCEE), papež uznal zděšení způsobené „masivními proudy migrantů“ do Evropy, které způsobily „krizi v migračních politikách, které se dosud konaly“.

Papež František současně odmítl národní imigrační politiky určené k ochraně kulturních a náboženských identit Evropských národů.

Nebudu skrývat moje obavy tváří v tvář známkám nesnášenlivosti, diskriminace a xenofobie, které vnikají v různých regionech Evropy,“ prohlásil papež a které „jsou často poháněné zdrženlivosti a strachem z jiného, toho, kdo je jiný, kdo je cizinec.“

„Jsem stále více znepokojen smutným uvědoměním, že naše katolické komunity v Evropě se neosvobodily od těchto reakcí obrany a odmítání, opodstatněné neurčenou „morální povinností“ zachovat si svou původní kulturu a náboženskou identitu,“ prohlásil papež.Zpráva zveřejněná toto léto deníkem Centro Machiavelli odhalila, že evropská migrační krize způsobuje bezprecedentní posun v italské demografii.

V loňském roce měla Itálie více než pět miliónů cizinců, kteří žijí jako rezidenti, což představuje nárůst o pozoruhodných 25 procent ve srovnání s rokem 2012 a celých 270 procent v porovnání s rokem 2002. V té době cizinci představovali pouze patnáct 2,38 procent populace. Za necelých patnáct let se tento údaj téměř ztrojnásobil na 8,33 procent.

Pokud bude současný trend pokračovat, do roku 2065 první a druhá generace imigrantů překročí 22 miliónů osob, neboli více než 40 procent italské populace, uvádí se ve zprávě.

Papež František se ve svém proslovu odvolával na vlastní misionářskou práci církve mezi různými kulturami a na univerzálnost jejího poslání ve světě.

„Církev se rozšířila na každý kontinent díky migraci tolika misionářů, kteří byli přesvědčeni o univerzálnosti poselství spasení v Ježíši Kristu určeném pro muže a ženy každé kultury,“ uvedl.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Jorge Mario Bergoglio Foto:News va)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Papež František: Obava o „kulturní identitu“ neospravedlňuje opozici vůči masové migraci muslimů

  • Věřící nemohou z Církve vystoupit, jelikož právě oni Církev tvoří.
    Si udělej jasno v klasifikaci pojmů, mudrlante!

  • Papez je soucasti planu USA na zavedeni NWO. Vyuziva vericich ke snizovani odporu vuci islamske migraci do krestanske Evropy. Cirkev jeko takova pracuje jako vzdy v historii proti lidem a podporuje pouze zajmy mocnych. Doufam, ze verici konecne prohlednou, jak je s nimi manipulovano a vystoupi z cirkve vedene z velke casti buzeranty a pedofily..

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*