Papež František nařídil katolíkům, aby nepřeváděli muslimy ke křesťanství

Papež František nařídil katolíkům, aby nepřeváděli muslimy ke křesťanství

Papež František varoval katolíky v Maroku, aby se za žádných okolností nepokoušeli přeměnit muslimy na křesťany.

Deník Telegraph.co.uk napsal: „Prosím, žádný proselytismus! (novověrectví)“ Řekl publiku asi 400 lidí, kteří uvítali papežův příchod tím, že kvíleli a tleskali, zatímco se jich stovky shromáždily poblíž katedrály.Křesťané jsou v Maroku malá menšina, asi 99% populace jsou muslimové, přičemž subsaharští Afričané tvoří velkou část z 30 000 silných katolických komunit v zemi.

Islám je státní náboženství a úřady se snaží zdůraznit „náboženskou toleranci“ země, která umožňuje křesťanům a Židům svobodně se modlit.

Maročané jsou však automaticky považováni za muslimy, pokud se nenarodí v židovské komunitě, odpadlictví je sociálně odsuzováno a konvertování je kriminalizováno.

„Chráním marocké Židy i křesťany z jiných zemí, kteří žijí v Maroku,“ řekl král Mohammed VI davu po příchodu papeže.

V Maroku je několik tisíc křesťanských konvertitů, kteří od roku 2017 otevřeně vyzývají k právu žít „bez pronásledování“ a „bez diskriminace“.

Papež František je prvním papežem, který navštívil severoafrickou zemi od doby Jana Pavla II. v roce 1985 a pro tuto příležitost byla znovu natřena katedrála.

Na papeže venku čekal nigerijský muž, který řekl, že tato návštěva „ukazuje, že v Maroku je možné žít společně.“

„Jsou však věci, které je třeba zlepšit, zejména v otázce migrantů v otázce marockých křesťanů,“ uvedl 36letý Antoine, který pracuje pro sdružení na ochranu práv migrantů.

Potřeba podpory migrantů byla znovu zmíněna papežem Františkem, který tuto otázku učinil ústředním bodem svého papežství.

Papež František také navštívil migranty v charitním centru Caritas, kde kritizoval „kolektivní vyhoštění“ a uvedl, že by měl být podporován způsob, jak migrantům legalizovat jejich postavení.

Maroko tvrdí, že má „humanistický“ přístup k migraci a odmítá obvinění od lidsko-právních skupin o „brutálních zatýkacích kampaní“ a „nuceného vysídlování“ na jižní hranici země.

 

(papež František Foto: Pixabay.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*