Papež František: „Muslimský terorismus neexistuje“

Papež František: „Muslimský terorismus neexistuje“

V pátečním prohlášení, papež František popřel existenci islámského terorismu a zároveň uvedl, že je „ekologická krize reálná“.                                     

„Křesťanský terorismus neexistuje, židovský terorismus neexistuje a muslimský terorismus neexistuje. Ony neexistují,“ řekl papež František ve svém projevu na světovém setkání na téma populistických hnutí.

To, co měl papež zřejmě na mysli, bylo, že ne všichni křesťané jsou teroristé a ne všichni muslimové jsou teroristé- což je fakt evidentní každému- a přesto, jeho slova naznačují, že neexistuje ve světě žádná islámská forma terorismu, což je tvrzení, které je v přímém rozporu se zavedenými skutečnostmi.

„Žádný národ není kriminální nebo obchodující s drogami nebo násilný,“ prohlásil papež František a zároveň naznačil- jak již učinil při mnoha příležitostech- že je terorismus v první řadě důsledkem ekonomické nerovnosti spíše, než náboženské přesvědčení. „Chudí a chudší lidé jsou obviňování z násilí, bez rovných příležitostí, různé formy agrese a konfliktu si najdou terén pro růst a nakonec explodují.“

Papež také zopakoval své přesvědčení, že všechna náboženství prosazují mír a že nebezpečná a násilná radikalizace existuje stejně ve všech náboženstvích.

„Existují fundamentalistické a násilné osoby ve všech národech a náboženstvích, a netolerantní zevšeobecňování se stává silnější, protože se živí nenávist a xenofobie,“ uvedl papež.

Zatímco popíral existenci islámského terorismu, papež František také odsoudil popírání globálního oteplování s tím, že „ekologická krize je reálná“.

„Velmi pevný vědecký konsensus naznačuje, že jsme v současné době svědky zneklidňujícího oteplení klimatického systému,“ uvedl František.

My víme, „co se stane, když se popírá věda a ignoruje se hlas přírody,“ řekl papež. „Nespadněme do tohoto popírání. Čas se krátí, Nechte nás jednat. Ptám se vás znovu, vás všech, lidí všech prostředí, včetně původních obyvatel, pastorů, politických vůdců- braňte Stvoření.“

 

(Breitbart/ svobodenoviny.eu Papež František Foto :people.com)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*