Panu premiérovi s láskou…

Panu premiérovi s láskou…

Kvůli Bohuslavu Sobotkovi jsem po 25 letech před dvěma roky odešel z ČSSD. Vadila mě jeho podpora banderovské Ukrajině, podpora násilnému převratu v Kyjevě, nekritický probruselský postoj, nekritické vzývání agresivní politiky NATO, nekritický přístup k multikulturalismu. Stejnou měrou mi vadilo, jak žalostně selhal v předvolebních slibech a bez výčitky svědomí pustil k vodě vlajkovou loď sociální demokracie před minulými volbami, tj. zrušení církevních restitucí.

Už před dvěma roky bylo jasné, že se vydal cestou Vladimíra Špidly, který stejně jako on žil ve světě svých přestav a víry, že vše co přinesl rok 1989 je krásné, šťastné a jedině možné. Bylo jasné že zákonitě musí dovést ČSSD ke ztrátám.

Přesto asi racionální člověk oceňoval, že koalice ČSSD – ANO na jedné straně vede k podpoře ekonomiky, růstu, ale posiluje i dlouho zanedbávané sociální jistoty. Že ČSSD nemůže příští volby vyhrát bylo jasné, ale dlouho se zdálo a čísla tomu napovídala, že může znovu vytvořit, byť jako slabší partner s ANO budoucí a úspěšnou koalici. Samozřejmě už je několik let jasné, že premiérem nebude Sobotka, ale Babiš…

Pád ČSSD nastává od toho okamžiku, kdy Sobotka a jeho tým přeměnil veškerou svou agendu v trvalou nenávistnou kampaň proti Andreji Babišovi. Ještě horší však bylo, že v tomto boji se spojil s dvěma pravicovými stranami, TOP 09 a ODS, které jsou zřejmě jednou provždy pro levicového voliče nepřijatelnými. To mu nelze odpustit…

A tak zatímco voliči od levicové ČSSD a i KSČM proudí k pravolevému ANO, Sobotka a jeho papoušci nevynechali jedinou možnost, aby zuřivě znovu a znovu opakovaly útoky proti Babišovi. Biopaliva, Čapí hnízdo, dotace, zákon o zákazu podnikání Andreje Babiše, či korunové dluhopisy atd.atd. od rána do večera.A tak zatímco Andrej Babiš od ledna 2014 je trvale nejpopulárnějším politikem, Sobotka během akce korunových dluhopisů padl na 6. místo a Kalousek je trvale nejnenáviděnějším politikem s nesouhlasem 75 % a předsedu ODS ani po 3 letech, ačkoliv se holedbá, že je lídrem pravice nezná 1/5 voličů.

S korunovými dluhopisy, které vymyslel Kalousek a Sobotka v minulosti nikdy nerozporoval, neměl Sobotka nikdy začít.

A hlavně, nikdy neměl začít s tak brutální kritikou svého hlavního koaličního partnera. To je nevkusné, odpudivé a zavrženíhodné. Nikdo ho nenutil s Babišem jít do koalice, ale když už s ním šel, nikdy neměl morální právo ho kritizovat.

Před dvěma dny jsem napsal článek : Pučisté nemáte naději, Andrej Babiš směřuje k drtivému absolutnímu vítězství.

Přiznávám, že ani při jeho psaní mě nenapadlo, že Sobotka zvolí až absurdní řešení a aby se zbavil Babiše, rozhodne se podat demisi svou, a tedy celé vlády…

Pokud dnes vycházely články s dramatickými názvy typu Pád Sobotky a pokud Andrej Babiš ve všech médiích vydal jednoduchou celostránkovou reklamu se svými zalepenými ústy a nadpisem Proč, měl s tím premiér počítat.

Malou a stále se menší část společnosti svou kritikou Babiše samozřejmě uspokojí, ale nesmí zapomínat, že například ostudná privatizace OKD a tisíce „ojebaných nájemníků“ jde jednoznačně za ním. Podpora Babiše bude narůstat a d´Hondtův vzorec může vést k tomu, že bude vládnout sám.

Ve zmíněném článku jsem přišel s tím, že Babiš má nakročeno na 40 %. Teď jsem se tím ještě více jist. Podpora Babiše bude narůstat a d´Hondtův vzorec může vést k tomu, že může nakonec vládnout sám.

A nejen to: Sobotka skončí jako kůl v plotě. Už ho hodili přes palubu jeho lidovci a jistě dříve či později ho zákonitě musí hodit i jeho vlastní straníci.

Jasně si přeji porážku Bohuslava Sobotky.

Zničil úspěšnou politickou stranu a teď ničí i úspěšnou vládu.

Po Sobotkovi zůstává pachuť malosti, přízemnosti a absolutního nedostatku předvídavosti.

Pane premiére, přál jsem si, abyste skončil

S láskou Vám děkuji, že toto mé přání bezezbytku splníte.

(Bohuslav Sobotka Foto: img.radio.cz)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Panu premiérovi s láskou…

  • Že je Sobotka slaboch, amatér, pokrytec …., to věděli všichni. V ČSSD to jistě věděli i delegáti sjezdu. Ale tím že si ho zvolili, zvolili konec ČSSD. Postupně to dojde většině a ostatním po volbách.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*