Pánové Sobotko či Zemane, zapomeňte na své plány po větší integraci Česka do EU

Pánové Sobotko či Zemane, zapomeňte na své plány po větší integraci Česka do EU

Pro nás, kteří dávno vidíme současnou Evropskou unii natolik kriticky, že možná už do omrzení opakujeme, že to prostě tak dál nejde, by současná atmosféra v Evropě téměř měla vést k radostnému křepčení. Ale zas tak jednoduché to není. Ti, kteří však nejen Evropskou unii kritizují, ale zároveň ví, že musí přijít jiný koncept, jinak bychom se tady v Evropě, jak bylo evropským zvykem, opět začali vyvražďovat, by měli začít intenzivně přemýšlet o nových skutečně lidských, méně pompézních a smysluplných uspořádáních.

Je dobré, že řecká krize obnažila skutečnou pravdu.

Přestaňme si dělat iluze, že Evropská unie je ušlechtilý spolek jako vyšitý ze Tří mušketýrů: Jeden za všechny, všichni za jednoho.

Všechny ty bláboly o evropských vznešených ideálech a hodnotách mizí. Nemusím se jen utíkat do ciziny ke gestapáckému chování Merkelové a Schäubla, stačí poslouchat našeho Zemana, Sobotky či Babiše, jak se o Řecku vyjadřují a hlavně nedáme.

euro-fire_220562k

Nic proti tomu, já také nevidím důvod sanovat řecké dluhy, ale drzost těchto pánů je v tom, že poté co se tady v praxi provádí žumpoidní politika agrese, vydírání si snad myslí, že by český národ dobrovolně a s radostnou tváří měl vstoupil do chomoutu eurozóny.

Na to zapomeňte, pánové.

Evropská unie je totiž nechutná splaška sobeckosti a bezcitnosti.

A my se od ní držme co nejdál.

Už to, co si musíme nyní nechat líbit v souvislosti s uprchlíky, je dost trapné, ale představa, že by s námi jednou mohlo Německo jednat tak, jak dneska jedná s Řeckem, je děsivá. A Němcům, kdykoliv slyším jejich Martina Schulze je to blízké. To prušáctví mají v krvi.

Pánové Sobotko či Zemane, zabalte své plány po větší integraci.

Ne, nemusíme nezbytně zítra z EU vystupovat, vymačkejme z ní, co se ještě dá. Nechme si přidělit finance z eurodotací a ty jsou nemalé. Využijme naprosto sobecky všeho toho, co přece jenom nám ještě poskytnuto být může a využijme samozřejmě i toho, že v rámci Schengenu chudáci Italové, Maďaři, ale i Řekové musí brání příchodům desetitisíců ba statisíců uprchlíků. Až Schengen a asi dříve či později padne doputují ty desetitisíce až k nám. Dokud něco funguje, byť zčásti, jako idioti se toho přirozeně nezříkejme.

Ale při veškerém našem uvažování mějme na mysli následující:

1. Evropská unie není v žádném případě vedena ušlechtilými hodnotami, ale jen dosud umně skrývaným sobectvím vzájemně se střetávajících zájmů.

2. Jako přitažlivý unikátní projekt skončila a její integrace jako celku už je vyloučena.

Mysleme v prvé řadě na tuto naši vcelku milou zemičku a zakažme si myšlenky na to, že snad někdo z Evropské unie je ochoten nám něco přát dobrého.

 

Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Pánové Sobotko či Zemane, zapomeňte na své plány po větší integraci Česka do EU

  • Eurozóna je minulostí, EU brzy také skončí. EU totiž dělá stejné chyby jako RVHP před rozpadem. Socialistická ekonomická integrace po vzoru RVHP, jak se o ní snaží EU je neudržitelná. EU má dva nepřátele, kteří ji zničí: USA a sama sebe.

  • Zemanovi neverim ani nos mezi ocima. Jako prezident je neslany nemastny a zda se mi, ze hraje na obe strany. Navic je stary a na reprezentaci Ceske republiky zdravotne nema.
    Sobotka je zradce a Babis jde chorobne po moci. Prijeti eura by byla ta nejvetsi hloupost a doufam, ze se Cesi nalezite poucili, co je to bruselska svoloc a o co ji jde.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*