Pane ministře, dobrá, neumřu…

Pane ministře, dobrá, neumřu…

Prostě přestanu kouřit, budu pilně chodit do nekuřáckých hospod, vzdám se alkoholu, prostě všeho, co mi dávalo ten podle vás falešný pocit osobní svobody. Prostě bud žít tak, jak si to přejete.  

Nevím ale, zda to bude dobré. Ani nevím, zda udělám radost i vašim kolegům. Víte, on je to takový zapeklitý problém. Mým rozhodnutím vás, jako ministra odpovědného za mé zdraví, prý potěším. Ale já vám tak zcela nevěřím. Vždyť si pořád ztěžujete, že nemáte nikoho, pokud bych přeci jenom onemocněl, či se stal „zdravým“ nemohoucím, kdo by se o mne staral.

michal kotyk baner

A to už ani nemluvím o vašich spolubojovnících za naši budoucnost. Ta sociální kolegyně jen pořád žebrá o peníze pro přeživší. A ten fajnový pán přes finance jen kroutí očima a vysvětluje, že kasa je prázdná. A ti generační odborníci mne denně straší, že máme čím dál tím méně daňových poplatníků a čím dál více žijících důchodových trosek.

koureni

Mám také strach, když se rozhodnu neumřít, zda to jednou nebude vysvětlováno jako pomsta. Prostě taková škodolibost starého škarohlída, který chce jen potměšile vidět, jak se z toho v budoucnu vykroutíte. Pravda, asi budu muset žít jen z milodarů, možná i odpadků, ale bude to asi zajímavý život. Ale určitě neveselý a smutný, v podstatě tragický.

Takže, když se tak mnozí starají o naše dlouholeté dýchání, měli by se také trochu více zabývat faktem, že ze vzduchu se žít nedá. A nejen to. Ono stačí překročit padesátku a mít trochu smůlu a stanete se nepotřebným pro tržní hospodářství a již se octnete v odpadním koši spotřební společnosti. A kupodivu bez ohledu na to, zda kouříte, či nekouříte.

To se třeba celý život tak dřete, že k nějakému tomu zdravému žití se vůbec nedostanete, a pak tu stojíte jako obtížný hlupák. Desetiletí se snažíte dělat něco prospěšného pro druhé a najednou jste na obtíž. Nehodíte se do systému, který nás ovládá, kterému jsme propadli a nechali se jím ovládnout. Vše jen  trochu zastaralé se vyhazuje a nahrazuje novým často pochybné kvality. Mnohdy už ani nevnímáme, že takto zacházíme i s lidskou bytostí.

Dokázal bych to pochopit, vážení vládci nad naší budoucností, kdyby naše společnost byla schopna vychovat mladou generaci, která je ochotna stejně tak dřít, jako tomu bylo u té přestárlé, které práce nesmrděla. Vždyť se jen podívejte na naše školství, je to k breku. Produkujeme dobře otitulované jedince, ale nějak nám chybí ti, kteří by pracovali. Chceme lítat na Mars a pomalu nemáme nikoho, kdy by nám vyrobil pořádnou židli.

No, nic, ještě si to rozmyslím, páni ministři. Tedy s tím kouřením a zdravím žitím. Jedním jsem si ale jist. Totiž, že přijde doba, kdy si ani jedno a ani druhé nebudu moci dovolit. O to se již postaráte. Zatím si ale jdu pro jistotu zakouřit. Pro vás je to v tuto chvíli lepší, chci se jen zbavit pocitu, že by nebylo na škodu někomu zakroutit krkem. Byť je to třeba ministr.

 

 

Michal Kotyk

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Pane ministře, dobrá, neumřu…

 • CITÁT: Čím víc zákonů, tím horší stát – a poslanci stále nejen že přebírají z unie příkazy a zákazy, ještě vymýšlejí nové zákony a novely a novely novel, až se už v té přebujelé byrokracii nikdo nevyzná… a ještě se „zamilovali“ do evidování všeho, už chtějí čipovat občanky, za chvíli budou chtít očipovat i nás a vzít nám peníze!!! Jsem jednoznačně proti tomu!
  Nepřeji si, aby nám vše určovali a nařizovali co máme a nemáme dělat! Zákonů už máme nadbytek a úředníků taky – nic nevytvářejí – jen šikanu a ještě je musí občané platit – hanba!
  A co se týče kouření – jsem nekuřák, ale nejsem pro plošný zákaz kouření – vždyť v hospodách jsou místnosti i pro nekuřáky, proč to nestačí? Ať si hospodští určují sami jaká bude jejich hospoda, proč jim do toho musí poslanci kecat, jen aby se slouhové a poskoci zavděčili nikým nevoleným zkorumpovaným byrokratům z Bruselu?!?!
  Přesně podle pořekadla: POTURČENEC HORŠÍ TURKA !!!
  Když byl noční záznam z poslanecké sněmovny právě o zákazu, obojí argumenty vypadaly rozumně, a hanba těm, co nám sahají na svobodu rozhodování – a co nám zakážou příště?!?! – zakážou alkohol kvůli chlastání ožralců, zakážou vychovávat děti (už teď nám je ve škole kazí), … chtějí z nás mít poslušné otroky – až nám zakážou i peníze na ruku a mít je jen na kartě v bance pod záminkou, že je to nejpohodlnější – pak můžou kohokoli nechat chcípnout, když mu neumožní vybírat – lidi nenechte si to líbit takový pomalý tiše plíživý teror !!!

 • Pan ministr a spol.pouze zkousi jak dalece mohou ve svem demokratickem diktatu a vselijakych zakazu dojit,budou delat tak dlouho,az ten prislovecny dzban trpelivosti pretece a potom bude zle! Kdyz uz nam stado vypasenych politiku kaze co je zdrave,nebo nezdrave meli by s tou zdravotni osvetou zacit sami u sebe a jit se odtucnit! A ausgerechnet pan ministr zdravotnictvi je se svoji vahou spatnym prikladem,jak pecovat o sve zdravi.Jinak by mel byt stasten za kazdeho predcasne zemreleho potencialniho duchodce,usetri jak zdravotni pojistovna tak Hurvinek,ktery ma na starosti statni kasu!

 • Můžete se rozhodnout neumřít, kolikrát chcete, ale moc pochybuji, že se to Vám či někomu jinému podaří. Já mám to štěstí, že mi cigarety nikdy neoslovily, takže nekouřím. Jenže celá 90. a 20. léta jsem se stravovala podle výživových verozvěstů nezdravě. Až nyní v 21. století jsem se dozvěděla, že vše nezdravé, co jsem ráda jedla a jím, je nyní najednou zdravé. K tomu zdravému patří i sklenička piva po tučnějším nedělním obědě či vína k sobotnímu hezkému večeru. Měnit to nechci. Když nám to zakáží, tak možná i najdu po dědečkovi skleněné baňky se skleněnými trubicemi, ve kterých si vyráběl stáčel svá ovocná vína.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*