Ale teď už normálněji: Vůbec jsem nechtěl komentovat v podstatě rozporné a nevýznamné setkání Porošenka, který ve vlastní zemi disponuje podporou v současné etapě 30% a který se bude muset připravit – a já mu to přeji – na velmi tvrdou zimu, zřejmě bez plynu a tepla a možná i elektřiny. Jeho polofašistické dobrovolnické jednotky zamrznou kdesi na doněcku a Lugansku a Mutti Merkel, jíž se někdy kolem prosince začnou bouřit jak podnikatelé, tak obyčejný lid, mu přestane brát mobil.  Maximálně mu pošle SMS : Neotravuj a dohodni se s Putinem, srabe.

Ten Putin naopak disponuje 80 % obyvatelstva a zároveň 80% obyvatelstva je plně připraveno nést v klidu a důstojně všechny důsledky sankcí ze Západu a naopak sankcí vyhlášených Ruskem EU. Jeho země, přes veškeré problémy je nesporně nejsilnější a nejkonsolidovanější na evropském kontinentu.

Zato Evropská unie už teď se vrací znovu do stádie hospodářské krizi, začaté v roce 2008.

Kdyby zároveň potencionálně nehrozila 3. světová válka, kterou festovně podporuje Polsko, pobaltské země či Kanada, která ji chce zahájit v oblasti pólů proti Rusku,  tak bych řekl, ať si plácá ,co chce.

Ale pane Babiši, doba zase tak veselá není…A prostá nebezpečí rovněž ne.

To jste si samozřejmě měl vybrat. Ale jste – li kromě faktu vydavatele, též nepochybně nejvýznamnějším členem vlády (teď nevím – jste premiérem nebo vicepremiérem), nesete rovněž odpovědnost i za celkovou atmosféru v zemi.

Nejhorší je panika, kterou bohužel též vaše média systematicky šíří.

Mnozí občané už vidí Putina za rohem se samopalem, jak na ně střílí.

Šíření poplašných zpráv posiluje možnost, že se bohužel stanou realitou.

Ať si jede Palata na Ukrajinu, ať se přihlásí do tiskového úseku prezidenta země v bankrotu, zvaného Ukrajina. Myšlenkově tam patří a bude perlit v rámci jeho týmu.

Ovšem do  racionálního Česka napatří. Mimochodem soudím, že ani nemůže být Čechem…chová se fakt jako blázen.


Pane Babiši, jednejte, a to nežertuji.

Nesete podnikatelskou  odpovědnost vydavatele za trvalou paniku a nepravdy šířené Vašimi médii.

Nesete rovněž politickou odpovědnost představitele nejvýznamnější politické síly dneška za klid a pozitivní řešení problémů.

Obojího se zbavit nemůžete.

Blíží se možná válka a vaše deníky nás k ní přibližují.

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://vyvadil.blog.idnes.cz