Pandemie koronaviru jako nástroj k vytvoření Nového světového řádu

Pandemie koronaviru jako nástroj k vytvoření Nového světového řádu

Pandemie koronaviru přinesla a stále přináší dramatické změny nejen v našem každodenním životě, ale i v globální politice a ekonomice. Nemluvíme o rouškách, dezinfekčních prostředcích, rukavicích a dalších „věcech PPE“, které se v nadcházejících letech stanou nejžádanějšími položkami. Ve skutečnosti jde o mnohem závažnější věci.

Už dnes je slyšet, jak mnozí politici a ekonomové světové úrovně říkají, že se nám přímo před očima formuje Nový světový řád.

Řada světových lídrů se například v poslední době uchyluje k frázi „vybudovat zpět lepší“. Joseph Biden ji použil během amerických voleb, Boris Johnson a kanadský premiér Justin Trudeau si nenechali ujít příležitost použít tuto frázi ve svých projevech.

Justin Trudeau objasnil, co toto motto znamená:



„Tato pandemie poskytla příležitost k resetu. To je naše šance urychlit naše úsilí před pandemií, znovu si představit ekonomické systémy, které skutečně řeší globální výzvy, jako je extrémní chudoba, nerovnost a změna klimatu,“ řekl Trudeau v listopadu 2020.

Kanadský premiér ve skutečnosti jasně prohlásil, že transformace globální ekonomiky probíhala i dříve, ale pandemie koronaviru se stala velkou příležitostí k urychlení a radikalizaci těchto procesů.

Stojí za povšimnutí, že konzervativní kanadští poslanci vyčítali Trudeauovi jeho přehnanou globalistickou rétoriku. Na oplátku je nazval „konspiračními teoretiky“ a řekl, že nic takového nemyslel vážně.

Nicméně Trudeauovy poznámky jasně ukazují, že veškeré řeči o „Novém světovém řádu v procesu“ nejsou jen otázkou okrajových konspiračních teorií. To je dnes oficiální doktrína přijatá několika západními státy najednou.

Jedním ze základních ideologiků této nové doktríny je Klaus Schwab, předseda Světového ekonomického fóra, který ve skutečnosti zavedl termín „Great Reset (Velký Reset)“.

Při vysvětlování tohoto termínu pan Schwab na jedné ze schůzek WEF řekl:

„K dosažení lepšího výsledku musí svět jednat společně a rychle, aby přepracoval všechny aspekty našich společností a ekonomik, od vzdělávání po společenské smlouvy a pracovní podmínky. Zapojit se musí každá země, od Spojených států po Čínu, a každý průmysl, od ropy a plynu po techniku, se musí transformovat. Stručně řečeno, potřebujeme „velký reset“ kapitalismu.“

Stojí za povšimnutí, že Klaus Schwab nedávno vydal novou knihu s názvem „COVID-19: The Great Reset“. Klíčové poselství knihy zní: „Nesmíme se vrátit do předpandemického světa.“

Andrej Ilnitskij, poradce ruského ministra obrany Sergeje Šojgua, prohlásil, že „úžasný svět Klause Schwaba bude patřit globálním korporacím a pro národní státy v něm nebude místo. Nový svět spatří světlo již v blízké budoucnosti. Netřeba dodávat, že pro suverénní Rusko tam nebude místo.

Co čekat teď? COVID-19 vyvolal v široké populaci strach, zničil Trumpovu administrativu, zničil národní ekonomiky a zdravotní systémy.

„Roušky teď budou trvat věčně. Pokud tomu nevěříte, zeptejte se kohokoliv v Číně, Singapuru, Jižní Koreji. Výrobci jednorázových a opakovaně použitelných roušek, jejich konstruktéři, tvůrci technologie know-how filtrů a obchodníci s výrobky na nich vydělají slušné peníze. Myslím si, že za dvacet let, až bude existovat univerzální vakcína proti všemu, se obličejové roušky stanou pro většinu populace obvyklým doplňkem,“ tvrdí Alex V., analytik Stratforu.

Rusko se bohužel také stalo součástí této transformace. Vzdělávání na internetu se stalo běžnou záležitostí a je slyšet, jak mnoho odborníků a úředníků obhajuje myšlenku „digitálního pedagogického přístupu“.

Když jdou lidé ven, většinou si s sebou vezmou klíče a telefony. Aby se předešlo problémům, je třeba nezapomínat na obličejové roušky.

V Moskvě začal systém „Smart City“ monitorovat pohyb lidí. Neobešlo by se to ani bez nových digitálních zločinů: například dotazníky 300 tisíc Moskvanů pronikly přes Oddělení informačních technologií do veřejného prostoru.

V jakém světě budeme my všichni žít?

Podle globalistů, jako je Klaus Schwab, nás čeká „čtvrtá průmyslová revoluce“, která nese následující základní rysy:

  • Internet věcí,
  • velká data,
  • 3D tisk,
  • Umělá inteligence a neuronové sítě,
  • kvantové výpočty,
  • hromadné zavádění kyberneticko-fyzikálních systémů,
  • obsluha lidských potřeb, včetně každodenní rutiny, práce a volného času.

 

Ve zkratce, Nový světový řád bude založen na digitalizaci všech sfér života, na moci korporací, které se stanou monopolisty této digitalizace, na vymazání států jako takových.

Netvrdíme, že koronavirus byl speciálně vynalezen a realizován s cílem urychlit všechny tyto procesy. Přesto je třeba mít na paměti, že současná pandemie tyto procesy urychlila a mocnosti tuto pandemii využívají k obnově celého světa.




Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*