Padesát proti dvěma: Italští migranti zaútočili na policejní důstojníky

Padesát proti dvěma: Italští migranti zaútočili na policejní důstojníky

Dva italští policisté zadrželi gambijského občana, což vedlo k tomu, že je obklopila celá skupina přistěhovalců, kteří se ho snažili osvobodit.  

„Bylo jich 50, proti nám dvěma. Přesto se nám ho nakonec podařilo spoutat,“ uvedli důstojníci, jež citoval deník Corriere della Sera.Policisté, kteří hovořili pod podmínkou anonymity, slouží v oddělení kontroly dopravy v italském městě Cerignola.

Večer dne 5. října poblíž Borgo Mezanone, které je vzdáleno 15 kilometrů od regionálního centra Foggia, byli policisté obklíčeni a napadeni naproti velkému migračními centru (třetím největším v Itálii).

Podle italských sdělovacích prostředků se desítky uprchlíků snažili osvobodit 26letého občana Gambie Omara Jallowa před policejním zatčením. Jallow byl již odsouzen za řadu trestných činů. Policisté museli nejprve pachatele sledovat v hlídkovém voze a pak se dostali hluboko do ghetta, aby ho mohli zatknout.

Takto popsali incident místnímu tajemníkovi autonomní policejní odborové organizace Giusepppovi Vigilantemu:

„Odpoledne jsme v ulicích hlídali pořádek. V jednom okamžiku jsem pozvedl obušek, abych zastavil jedno z projíždějících aut. Uvnitř vozidla byl občan Gambie, který namísto zastavení stiskl plynový pedál a snažil se nás přejet. Při pronásledování se řidič také pokoušel nás vytlačit do příkopu.“

Policisté dále uvedli, že když opustili své vozidlo nedaleko migračního centra, pachatel se snažil utéct a přiměl je, aby ho pronásledovali pěšky. Když se k nim připojili další migranti, „mlátili nás, kopali a házeli na nás kameny a láhve. Měli jsme štěstí, že se nám podařilo požádat o zálohu. Po příjezdu dalších čtyř hlídkových vozidel útočníci uprchli ze scény.“

Policisté utrpěli zranění a potřebovali lékařskou pomoc, jeden měl dokonce zlomenou nosní přepážku a lékaři uvedli, že zhojení bude trvat tak 30 dní.

Gambijec je v současné době držen ve vazbě a byl obviněn z ublížení na zdraví a kladení odporu při zatčení.

„Migrační centrum Borgo Mezanone se prakticky změnilo v ghetto, jakési město ve městě. Mělo se zde ubytovat 200 lidí, ale nyní zde žije více než 600 lidí. Kromě toho toto místo, kde kdysi bylo letiště, je plné kasáren, kde sídlí tisíce přistěhovalců. Mezi místními obyvateli jsou zloději automobilů, obchodníci s drogami a další. Pro nás je stále více obtížnější, dostat se do těchto oblastí, s přihlédnutím k prostředkům, kterém máme,“ zdůraznil Giuseppe Vigilante.

„Kdyby zde došlo k odporu, všichni by veřejně poukazovali na rasismus, zatímco tyto incidenty nepřitahují velkou pozornost,“ řekl Francesco Pulli, národní tajemník autonomního policejního odborového svazu.

„Myšlenka, že jim to projde, tlačí pachatele, aby takto jednali. To je špatně. Každý, kdo porušuje zákon, musí převzít odpovědnost. Musíme zůstat na stráži kvůli života a zdraví našich policistů,“ dodal.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*