P. Mach – návrh smlouvy s Norskem o vydávání děti

P. Mach – návrh smlouvy s Norskem o vydávání děti

Europoslanec Petr Mach (Svobodní) dnes na demonstraci proti praktikám norského Barnevernetu představil návrh mezinárodní smlouvy, na základě které by mohly být vydány děti Michalákovy do České republiky. Návrh smlouvy zašle českému ministerstvu zahraničí.

Návrh mezinárodní smlouvy, na základě které by mohly být vydány děti Michalákovy do České republiky

„Konzultoval jsem tuto věc s velvyslancem Norska v Bruselu a ten mi potvrdil, že vydání dětí na základě mezinárodní smlouvy je jedinou šancí, jak může Eva Michaláková získat své děti zpátky,“ řekl ke svému návrhu P. Mach.

Petr Mach na demonstraci

Na dnešní demonstraci v Praze před norskou ambasádou vyjádřily desítky lidí nesouhlas s praktikami norského sociálního úřadu (Barnevernet), který jen loni odebral celkem 1665 dětí(!).

Svou účastí tak podpořili Češku Evu Michalákovou, která už déle než 4 roky nesmí být se svými syny. Dále pak slovensko-norský případ malé Maxine, která byla odebrána jako několikatýdenní kojené miminko. A také například rumunsko-norskou rodinu Bodnariů, která má ránu od Barnevernetu ještě velmi čerstvou. Odebrali jim pět dětí, včetně tříměsíčního kojeného miminka, za údajný „křesťanský radikalismus“ (jedna z dcer zpívala ve škole píseň o Ježíškovi).

P Mach na demo-predstavuje smlouvu

Protestní akce proti Barnevernetu se během ledna konají v dalších 18 zemích po celém světě. Proběhly už např. v USA, ve Španělsku, v Anglii, v Dánsku. Kompletní seznam všech akcí viz příloha.

 

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí europoslance P. Macha

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “P. Mach – návrh smlouvy s Norskem o vydávání děti

  • · Edit

    Český prezident požádal před mnoha měsíci norského krále v této kauze o pomoc. Nezaznamenal jsem z norské strany nějakou reakci, což bohužel o něčem svědčí.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*