p. Kalousku, to bych raději podal ruku praseti než …

p. Kalousku, to bych raději podal ruku praseti než …

Svázaným zajatcům lámal prsty, vypíchával oči, strhával nehty a vytrhával zuby; některé pak podřezal …. Podřezal svázaného bezbranného člověka … že by chystal Vondra další řád in memoriam pro ukrajinského řezníka – Oleksandra Muzyčka?  

Pro slušného člověka, kterému je fašismus odporný, je nepochopitelné nadšení Schwarzenberga, Kalouska, Štětiny, Kocába i mnoha jiných pro násilnickou a vraždící zběř z Kyjeva. Ukrajina se řítí hlouběji a hlouběji po spirále násilí k fašistickému režimu.  Evropa se začíná probírat z „majdanovského nadšení“ a začíná si uvědomovat, že opět posloužila americkým zájmům jako užitečný idiot.  Zatímco fašistický  Pravý sektor dnes zabral významná místa ve vládě a silových rezortech. Na Ukrajině  dochází nyní k masovému náboru tisíců krajně pravicových militantů a nácků do řad tzv. Národní gardy, která má „bránit Ukrajinu před vnější i vnitřní hrozbou“. A zatím ozbrojení fašisté šíří teror mezi obyvatelstvem, přepadávají banky a úřady a šíří nenávistnou propagandu i mezi dětmi ve školách.  To je obraz dnešní Ukrajiny.

 

A diví se někdo, když mají v čele hajlujícího premiéra? Nevím jak Vy, ale když je u něčeho Kocáb,. Štětina a Kalousek se Schwarzenbergem a chválí to „nezávislý“ český novinář, tak to vždycky smrdělo a smrdí to i dnes! Proto vám, pane Kalousku & spol, vzkazuji:

Raději bych podal ruku praseti, než těm „vašim hrdinům“ z Kyjeva.

Sbíráme plastová víčka pro nemocné děti, pořádáme mezi sebou dobrovolné sbírky na drahé operace těžce nemocných, darujeme ze svého lidem postiženým povodněmi nebo jinak stíhaných osudem. Učíme své děti soucítit s druhými a najednou vláda uvolní stovky milionů na léčbu zraněných, kteří násilím svrhli demokraticky zvolenou vládu, uznanou EU! Proč? Copak byly na Ukrajině vybombardovány nemocnice? A kdo je zranil? Policie, která vlastním tělem chránila majetek, nebo někdo „neznámý“, který střílel po lidech z místností ozbrojenců? Nebylo by lepší tyto miliony použít na pomoc čtyřiceti rodinám volyňských Čechů, kteří prosí svou vlast o pomoc?

jacenuk

Pravda o Majdanu a Ukrajině začíná i přes značné úsilí médií pomalu vyplouvat na povrch. Smrt jednoho z vůdců ukrajinského ultranacionalistického fašistického hnutí Pravý sektor, zločince Oleksandra Muzyčka, je dobrou zprávou pro rodiny umučených, ale jinak nic neřeší. Snad se nerozhodne nějaký fanatický politik znovu rozjet na Ukrajinu s metálem v ruce a pronést nějaký blábol o hrdinství.


Ono by vůbec nebylo špatné, kdyby se tito obhájci ukrajinských fašistických pořádků sešli v televizi a v přímém přenosu vysvětlili národu, jaká šílená moc (nebo nemoc) je přinutila fandit a podporovat ukrajinské fašisty a banderovce. Co je vede k tomu, aby nepokrytě podporovali neonacistické a rasistické názory Tymošenkové, volající po vyhlazení Rusů a hajlujícího premiéra Jaceňuka?

Kéž by se to stalo a oni by se jednou všichni sešli – u Mezinárodního trestního soudu v Haagu.

Jen aby ti „naši“ obdivovatelé „majdanovských pořádků“ do té doby „vydrželi“ a neskončili dříve někde na Mírově.

Jan Šustek

Publikováno se svolením autora
Autor publikuje na http://jansustek.blog.idnes.cz/

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Kurzarbeit je zločinný

Kurzarbeit je zločinný

Tento týden jsme se mohli dočíst o tom, že vláda přerušila mimořádné jednání o kurzarbeutu,…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*