P.C.Roberts: Vítr začíná foukat proti oligarchům

P.C.Roberts: Vítr začíná foukat proti oligarchům

Vládnoucí oligarchie a její presstitutky začínají jevit nervozitu z toho, že najednou začínají ztrácet vládu nad myšlením Američanů. A jako reakci na takovýto vývoj spouštějí útok na všechny nezávislé internetové žurnalisty, mezi něž mám čest se též počítat, jako na domnělé ruské agenty, šířící prý falešné zprávy. Poslední legislativní jednání sněmovny reprezentantů, seznam 200 údajných ruských agentů, či útoky na zvoleného prezidenta přímo z ústředí tajných služeb vydávají svědectví o tom, že tlak na vykladače pravdy sílí.

Jejich zájem jsem upoutal i já sám, a že www.paulcraigroberts.org je na onom seznamu 200 nepřátel oigarchie je pro mě – a jistě též pro vás – zdrojem hrdosti. Kdyby mě přinutili k sázce, dal bych všechny peníze na to, že seznam pořídila CIA za dolary získané z daní a drog, Národní nadace pro demokracii za dolary z daní, a George Soros za dolary uloupené Britům skrze jeho měnové manipulace.

Jeden ze čtenářů mi napsal, že jsme jako Thor ze starých norských bájí, který pohnul vesmírem. A onehdy jsem si přečetl zprávu, že víc Američanů zprávám svých presstitutek nevěří, než věří. Takže se éra ohlupování klamaných amerických čtenářů skutečně nachyluje.

Pochopitelně, oligrachii znepokojuje fakt, že 200 webů dnes vede ve vysvětlování věcí a událostí – a to aniž by vlastnily jakékoli páky moci. Nicméně je třeba k tomu připomenout, že je-li pero mocnější meče, moc se k lidem zas vrátí, nebudeme-li pravdou lidi i nadále pilně zásobovat.

Web, který právě čtete, má 400 000 čtenářů, a mé články přebírají mnohé další weby jak v USA, tak v cizině, kde se překládají do mnoha jazyků včetně čínštiny, ruštiny a němčiny. A jeden z čtenářů mi prozradil, že všechno, co napíši, se pravidelně objevuje na 17 webech z oněch 200 proskribovaných, o nichž už byla řeč.

Děkuji mnohým čtenářům za jejich vyjádřené přání, abych se stal ministrem financí v Trumpově vládě a děkuji i Rahlovi Monchandovi, který mi tutéž poctu vysekl ve Zprávách pro veterány dneška (Veterans News Now).

Co k tomu říct? Oligarchie neprohrála volby zas až tak moc, abych tuhle naději měl. Ale kdybych ,ji náhodou dostal, uvedl bych na ministerstvo lidi jako jsou Michael Hudson, James Galbraith, Herman Daly, Pam Martens a Nobi Prins. A Dave Kranzlera bych postavil do čela odboru finanční regulace, kde bych ho nutil skoncovat se současnou džunglí na trhu se zlatem. A podpořil bych kampaň Ellena Browna za rozvoj veřejných soukromých bank. A zkoumal bych i možnosti, jak zvýšit váhu ministerstva financí zrušením Federálního rezervního fondu

Jak už jsem řekl, americké voličstvo nechalo oligarchii ještě dost podpory, než aby se větší změny daly uskutečnit. Jestliže však bude Trump své slovo držet, podpořme jej a budujme nový hybný moment pro příště.

 

Vybral a přeložil Lubomír Man

zdroj: http://www.paulcraigroberts.org/2016/12/05/the-tide-is-turning-against-the-oligarchs-paul-craig-roberts/
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “P.C.Roberts: Vítr začíná foukat proti oligarchům

  • Pomstou neoliberalnich presstitutu, pisicich v zajmu USA elit je ted frontalni utok na svobodu internetu. Byl to prave internet a jeho platformy, kde se lide domluvili a prestali cist lzi mainstreamu. Tisk naprosto ztratil duveru lidi a jeho vztek po prolhane kampani za Clintonovou chteji pomstit. Plany na zniceni ci jenom omezeni svobody internetu maji zlocinne vlady uz vsude pripravene, i u nas v CR. Jsme prece vazaly EU, NATO a USA. Je jenom v rukou lidi, aby sli masove do ulic proti tomu demonstrovata a vyhnat vlady, ktere jsou proti obcanum a slouzi cizim zajmum. Sjednotme se, prestanme budovat svou partaj na svojim pisecku! Prestante touzit po korytech a prebendach!Prestante se hadat! Jde nam o budoucnost! Procitnete uz konecne!

  • I my se můžeme těšit na příliv oligarchů pod praporem Robejška a jeho kamaráda z Penty, kteří sice zde nežijí, ale právě teď dostali stesk po domově, ale protože si říkají realisté tak z toho musí reálně zbohatnout jinak by to nedělali. Stačí naskočit na vlnu našich problémů a krásné řečí vésti a pak se lidi nechají svésti. Takže zakladatel římského klubu Robejšek si již zde vydláždí cestu penězi. Ať se hoši pakují, když do toho tolik investují. Pro NWO je vše dobré.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*