P.C.Roberts: USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

P.C.Roberts: USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

Spojené státy existenci nezávislých vlád v Latinské Americe nikdy nepovolily. Pokaždé, co lidé zvolili vládu, která reprezentovala je a nikoli ekonomické zájmy USA, Washington takovou vládu svrhl. Popovídal nám o tom nejen námořní generál Smedley Buttler, ale i mnoho informovaných lidí dalších. Takže v tomto ohledu žádné pochybnosti nejsou.

V současnosti napíná Washington síly ke svržení vlád ve Venezuele a Nicaragui, za levnější prodeje ropy a běžné úplatky osobní si už koupil vládu Ekvadoru, a na jeho mušce figuruje i vláda Eva Moralese v Bolivii. Nu a tzv. předpráci na odstranění reformních a nezávislých vlád Hondurasu, Argentiny a Brazilie už obstaral režim Obamův.Reformní vlády v Latinské Americe – s výjimkou Castrovy Kuby – ke svému svržení vždy přiloží i své vlastní polínko. A to tím, že dovolí washingtonským agenturám, jako jsou např. Národní nadace pro demokracii, nebo Americká agentura pro mezinárodní rozvoj, či nejrůznější neziskovky, aby zorganizovaly a zafinancovaly opoziční skupiny, které pak společně s Washingtonem v zemích od USA na jih znovu nainstalují vlády Washingtonu na slovo poslušné.

Marx, Lenin a Mao pochopili, že nedokážete svrhnout utlačovatelskou třídu, pokud necháte noviny a média v jejích rukou, jak to třeba až dosud činí prezident Ortega v Nicaragui, kterého se Washington snaží zbavit vlády už od dob Reaganových. Ortega přežil i nedávný pokus o státní převrat, ale Washington zkouší své štěstí i nadále, a penězi na podporu svého muže K. Zeese v této zemi nešetří.

Stejnou chybu jako Ortega učiniul i Hugo Chavez ve Venezuele a jeho následník tu chybu opakuje. A i současná vláda Kuby pomalu leze do pasti a krok za krokem se stává americkým vazalem, jakým byla za vlády Batistovy.

Organizace amerických států byla vždy v kapse Washingtonu a spočívá tam samozřejmě až dodneška. A Latinská Amerika svůj koloniální statut trpně přijímá a nikdy ji ani nenapadne přijít vládě, kterou se Washington právě snaží s vrhnout, na pomoc. Je impotentní, protože její vládci byli Washingtonem buď koupeni, nebo zastrašeni.

Pochopitelně, Washington vždy předstíral, že je velkým přítelem i ochráncem demokracie, ale pokaždé, co se nezávislá a z voleb vyšlá vláda v Latinské Americe objevila, Washington se dostavil a takovouto vládu svrhl.

V r. 2015 první americký černý prezident a „velký přítel utlačovaných“ prohlásil, že „Venezuela představuje pro národní bezpečnost a mezinárodní politiku USA velkou hrozbu“ a podepsal zákon o sankcích na Venezuelu uvržených. Záminkou pro tyto sankce byly i akty násilí Washingtonem v zemi zorganizované a následné zatčení těch, kteří se násilí dopustili.

Washington samozřejmě ony zatčené označil za „politické vezně“ a jejich zatčení na „porušení lidských práv venezuelskou vládou“.

A presstitutky to i takto a s nevzrušenou tváří veřejnosti podaly.

Jinými slovy: venezuelská vláda znásilnila washintonské lidské právo svrhnout vládu venezuelskou.

Vláda, která se nestydí vyslovovat i takovéto nejabsurdnější lži a současně se pokouší svrhávat demokraticky zvolené vlády, je vládou, zasluhující jen a jen odsouzení.

Svět je však buďto podplacen, nebo má prostě jen strach otevřít ústa.

 

Vybral a přeložil Lubomír Man
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “P.C.Roberts: USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

  • Pan Roberts, ktereho si velice vazim za jeho odvahu jeste nepostrehl, ze az na 4 zeme je svet Americany jiz kolonizovan. Tyto posledni zeme odmitaji stat se otroky v NWO pod Spojenymi staty a chteji urcovat svuj osud samy.
    Proto jsou oznacovany za padouchy a nepratele, pochopitelne ne americkych obcanu, ale americkych koncernu a bank a deep statu, Neoconu. Proc? Protoze se nechteji za uplatu politiku okrast o suroviny a ozebracit, zotrocit jako jinde.
    Cesko nepatri k temto 4 zemim, patrime do americkeho NWO. Az na prezidenta jsou nasi politici analni ritolezci USA. Stejne tak media, parlament, senat, policie, sprava. Vse je uz ovladano US krvavymi paznechty. Na Petrine si stavi US ambasada bunkr. Ma ty grazly chranit pred odvetou Ruska, kdyz ho USA napadnou. Vse je tak obedneno, ze nikdo nemuze videt, co se tam stavi a deje. Upozornil jsem na to media. Zadna reakce, zadne vysvetleni. Mame cenzuru. Je to stejne jako za doby CCCP a hruzovlady jedne strany. Jenom je tenkrat oznacovany zloduch nas protektor a obracene.
    To ma byt svoboda a demokracie podle otrokare USA.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*