Oxfordský profesor: Pomoc uprchlíkům na místě je 135krát levnější, než jim pomáhat na Západě

Oxfordský profesor: Pomoc uprchlíkům na místě je 135krát levnější, než jim pomáhat na Západě

Podle oxfordského profesora Paula Colliera mohou západní země pomoci více než stovce uprchlíků na místě, za stejné peníze, které utratí jen za jednoho zde na Západě.   

Profesor hovořil minulý týden na konferenci dánské sociálnědemokratické strany v Kodani. Profesor také odmítl myšlenku, že by Evropa měla přijímat migranty a uvedl:

„Utratíme 135 dolarů za každou osobu, která se zde objeví, ve srovnání s jedním dolarem pro každou osobu, které pomůžeme v jejím vlastním regionu. Ti, kteří zůstanou doma, jsou často mnohem slabší než ti, kteří mají prostředky k tomu, aby se dostali do Evropy.“

Collier také učinil prohlášení o migrantech a uprchlících, kteří přicházejí do Evropy:„Téměř všichni přicházejí do Evropy ze zemí, které jsou již v bezpečí. Myšlenka, že tato skupina naléhavě potřebuje pomoc, je prostě nezodpovědná a je výsledkem intelektuální lenosti.“

Paul Collier je profesorem ekonomie a ředitelem Centra pro studium afrických ekonomik na Oxfordské univerzitě. V minulosti působil jako ředitel výzkumné skupiny pro rozvoj ve Světové bance.

V současné době je poradcem pro strategické a tematické oddělení MMF, poradcem Africké oblasti Světové banky a radil britské vládě o politice hospodářského vývoje.

 

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: La presse)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*