Oxfam: Počet miliardářů se zdvojnásobil od roku 2008

Oxfam: Počet miliardářů se zdvojnásobil od roku 2008

Charitativní organizace Oxfam, sídlící v Londýně, uvedla, že se počet dolarových miliardářů na celém světě zdvojnásobil od finanční krize v roce 2008.

Ve své nedávné zprávě „Even it Up: Je čas na ukončení extrémní nerovnosti“, organizace uvedla, že se počet miliardářů na světě zdvojnásobil na 1645 za posledních šest let.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Zpráva také uvedla, že 85 nejbohatších lidí na světě, drží stejné množství bohatství jako polovina nejchudší světové populace a že jen za poslední rok se jim příjem zvýšil o 668 miliónů dolarů denně.

Charitativní organizace varovala, že nerovnost mezi bohatými a chudými se vymyká z rukou.

Po celém světě umírá milióny lidí kvůli nedostatku zdravotní péče, milióny dětí nechodí do škol, zatímco má malá elita lidí víc peněz, než by utratila za celý svůj život,“ uvedla výkonná ředitelka organizace Winnie Bayanyimaová.

Organizace uvedla, že je nutné přijmout opatření ke zvrácení tohoto trendu, který vidí jako důsledek tržního fundamentalismu a vlivu bohatých elit na tvorbě politiky ve svých zemích.

Daleko od bytí hnací síly hospodářského růstu, extrémní nerovnosti jsou překážkou pro prosperitu většiny lidí na této planetě. Dnes bohatství teče nahoru a bude tak činit nadále, dokud s tím vlády něco neudělají,“ dodala Bayanyimaová.


Kofi Annan, současný předseda Africa Progress Panel a bývalý generální tajemník Organizace spojených národů a Graca Machel, zakladatel nadace Foundation for Community Development v Mosambiku a nezávislý odborník OSN o dopadu ozbrojených konfliktů na děti, patří do seznamu osobností, které tuto zprávu schválily.

Organizace dále uvedla, že extrémní nerovnost může poškodit ekonomiku zemí,  ničí společnost a podkopává politický systém, zatímco zvyšuje nestabilitu,podněcuje konflikty a vytváří psychické problémy.

zdroj : http://www.presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*