Ostatně soudím, že Německo nedopadne dobře,…

Ostatně soudím, že Německo nedopadne dobře,…

…pokud se nevzpamatuje a neotočí kormidlo událostí zpět. Německo utrpělo v minulém století spoustu krvavých a bolavých ran a ještě více jich, jak svým občanům, tak hlavně občanům cizích zemí rozdalo.

A teď se chová jako přistižený manžel. Manžel, který svou rodinu miluje, ale onen „přívěšek pod břichem“, jak se praví v knize Egypťan Sinuhet, ho nutí dělat nejrůznější nepravosti s osobami, obvykle opačného pohlaví.

A když je přistižen, tak si najednou hraje na „vzorňáka“ a snaží se dělat vše lépe než dobře. A ve velmi podobné situaci se nyní nachází Německo.

Upřímně řečeno, někoho po válce skoro určitě napadlo vyloučit Německo z rodiny slušných států a já bych se tomu, po spatření KZ Osvětim a toho, co tam z lidských bytostí zbylo, vůbec nedivil.

Foto: Reuters
Foto: Reuters

A proto všichni němečtí politici hrají tu hru na přistiženého manžela a předhánějí se v tom, kdo bude „lidskoprávnější“ „politicky korektnější“ nebo kýho čerta.

Začít válku nebyl dobrý nápad. Na rozdíl od toho, poskytnout útočiště potřebným, je nápad velmi dobrý a velmi chvályhodný. Problém je v jediné věci: Jak poznat, že někdo je skutečně potřebný.

Protože, jakmile se zbavíme jakékoli vstupní kontroly, jakmile se oprávněnou osobou stane kdokoli, kdo překoná vzdálenost z Turecka do Německa, pak nastane onen „efekt záchranného člunu“, který se prostě potopí.

Já jsem dnes ráno vypustil článek:

Uprchlíci budou pro Německo větší pohromou než byla druhá světová válka

a tento článek skončil v „soukromu“, kde si ho můžete přečíst a posoudit, zda opravdu odporoval kodexu.

A k celé věci mám poslední poznámku. Zaťatost Angely Merkel se kterou brání svoji koncepci přijímání všech uprchlíků mi prostě připomíná zaťatost německého velení za druhé světové války.

Již po Stalingradu muselo být všem soudným německým vojákům jasné, že „tuhle válku nevyhrajem“. A přesto válka pokračovala až do trpkého konce.

A nyní se stále větší množství jak německých, tak i mezinárodních politiků hlásí se závažnými námitkami proti koncepci, kterou Angela Merkel zastává a je velkou otázkou, zda to také musí skončit tak špatně, jako ta druhá světová válka.

 

 

Jiří Hermánek

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ostatně soudím, že Německo nedopadne dobře,…

  • Odpovědnost za situaci uprchlíku mají USA, které vyzbrojují teroristy a udržují války v dotčených regionech. Pokud si Německo zve do své země uprchlíky, je to jen problém Německa. Zkuste si představit situaci, že někomu hodíte do domu granát a těm, kteří přežili nabídnete, ať jdou zadarmo bydlet k vám, když jim spadl dům. Přijmou to. Pochopitelně se budou chtít pomstít, až jich bude dost a budou mít na to sílu. Německo si o to koleduje. Nenechme se natlačit do stejné tuposti jako Němci. Jsme součástí NATO a přijímat uprchlíky ze zemí, které NATO zničilo, je holý nesmysl.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*