OSN na sociální síti oznámila podporu pro Antifu

OSN na sociální síti oznámila podporu pro Antifu

Organizace spojených národů na svém účtu sociální sítě v Ženevě ohlásila svou neochvějnou podporu pro členy Antify, násilné marxisticko-leninistické organizace, o níž řekl americký prezident Donald Trump, že bude brzy označena jako teroristická organizace.

Úřad OSN v Ženevě (UNOG) zahájil na svém oficiálním Twitteru obhajobu proti-policejní extremistické organizace a uvedl, že se obává nedávných prohlášení vyšších úředníků Trumpovy administrativy, kteří označili aktivisty skupiny za domácí teroristy.„Odborníci OSN # HumanRights vyjadřují hluboké znepokojení nad nedávným prohlášením amerického generálního prokurátora, v němž jsou #Antifa a jiní antifašističtí aktivisté označeni jako domácí teroristé s tím, že to podkopává práva na svobodu a projev a pokojné shromažďování,“ píše se v příspěvku na Tweeteru.

Pod textem příspěvku byl zveřejněn obrázek banneru Antify. Krátce poté, co byl zveřejněn, příspěvek, který podle všeho podporoval skupinu, která je známá pravidelným násilím vůči svým politickým oponentům, vyvolal rozsáhlé pobouření. Kromě jiných reakcí někteří komentátoři požadovali, aby přestala být OSN financována.

V reakci na příspěvek OSN, Jack Posobiec, bývalý námořní zpravodajský důstojník, který nyní pracuje jako novinář pro pravicový zpravodajský kanál One America News Network (OANN), napsal: „Organizace spojených národů kryje mezinárodní extremistickou skupinu která provedla násilné povstalecké útoky napříč Severní Amerikou a Evropou.

Prohlášení OSN přichází po rezoluci vypracované Komisí OSN pro lidská práva, která požaduje zprávu o „systematickém rasismu“ a policejním zneužívání lidí afrického původu.

Aktualizace: Po bouři na sociální síti OSN smazala svůj příspěvek na Twitteru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*