OSN je „šokována“ saúdskými zvěrstvy v Jemenu

OSN je „šokována“ saúdskými zvěrstvy v Jemenu

Humanitární koordinátor OSN a rezidentský zástupce pro Jemenskou republiku Jimmy McGoldrick vyjádřil, jak je „šokován“ kvůli smrti 32 lidí včetně šesti dětí, kteří byli usmrceni při leteckém útoku koalice pod vedením Saúdské Arábie na Al Layal bazaar, který se nachází v jemenské provincii Saada.          

McGoldrick ve svém tiskovém prohlášení také odsoudil zabití pěti dětí a zranění třech dalších osob při dělostřeleckém útoku na rezidenční čtvrť Bir Pasha, která se nachází v jihozápadní jemenské provincii Taiz.

McGoldrickovy poznámky přišly několik dní poté, co saúdská aliance schválila cílení na Al Layal bazaar v okrese Sahar.

„Nálety byly zaměřené na shromáždění militantů, včetně odborníků raketové brigády, citovala oficiální saúdská zpravodajská agentura mluvčího koalice Turki Al Malikiho.

Ve čtvrtek byl zabit nejméně jeden civilista a dalších 5, včetně žen a dětí, bylo zraněno po leteckém útoku saúdské koalice, která se zaměřila na veřejný trh v okrese Bani Al Harith v provincii Sana’a.

Jemenské ministerstvo obrany koalice odporu, sestávající z rebelů Hútiů a sesazeného prezidenta Aliho Abdullaha Saleha, uvedlo, že řada členů junty a loajalistů saúdské koalice bylo zabito poté, co jejich síly zahájily operaci zaměřenou na jejich pozice v přední části Nihmu.

Ministerstvo potvrdilo zabití 164 saúdských žoldnéřů a asi 300 dalších zraněných během čtyřdenní ofenzívy v přední části Nihmu, který leží severovýchodně od Sana’a.

Podle zpráv z terénu, koalice se zaměřila na saúdské vojáky v táboře Al Hajjr a v oblasti Majazat v regionu Asir v Saúdské Arábii.

Saúdští vojáci byli také napadeni v Al Muasim a Altiwal Alsaeuditin v saúdském regionu Jizan.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Khaled Abdullah / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*