OSN: Druhá evropská migrační vlna způsobí, že bude hladovět 28 miliónů lidí

OSN: Druhá evropská migrační vlna způsobí, že bude hladovět 28 miliónů lidí

Šéf Světového potravinového programu OSN varoval, že 28 miliónů lidí v Evropě bude hladovět v důsledku druhé velké migrační vlny.  

Podle Davida Beasleyho může příliv dalších přistěhovalců na kontinent vést k největším ztrátám v lidských dějinách.

Beasley tvrdí, že existuje jasná spojitost mezi hladomorem a migrací a ti, kteří žijí v uprchlických táborech v Turecku a jinde již začínají hladovět. Pokud se Evropa nebude dostatečně zabývat situací v zahraničí, lidé budou pravděpodobně do Evropy migrovat:

Zaplatili jsme těžkou cenu za tuto chybu a obávám se, že ji uděláme znovu. Pokud nebudou mít dostatek jídla, odjedou. A mnozí z nich pojedou do Evropy.

Kromě toho, potravinová krize není omezena na uprchlické tábory. Beasley upozorňuje, že endemický konflikt na Středním východě, od Iráku po Jemen, způsobuje vážný nedostatek. To vše je recept pro chaos.Objektivní důkazy svědčí o tvrzení Beasleyho. Zpráva Světového potravinového programu zjistila, že 108 milionů lidí na světě v současné době čelí vážné potravinové nejistotě. Jedná se o dramatický nárůst od roku 2015, kdy to bylo jen 80 miliónů lidí. Tato nestabilita je způsobena růstem regionálních konfliktu, vysokými cenami na mezinárodních trzích a anomáliemi počasí.

Stejně tak, podle zprávy Eurostatu, asi 149 000 lidí hledalo v EU azyl v druhém čtvrtletí roku 2017. Z nich bylo 80 procent lidí, kteří žádali poprvé o azyl.

Druhá migrační vlna by byla devastující pro EU – jejíž politická a ekonomická integrita byla významně zpochybněna po první a pokračující migrační krizi.

Země jako Švédsko je naprosto ohromena. Přestože národ přijal pouze 318 000 migrantů, země utrácí téměř 20% svých vnitrostátních příjmů z daní pro migranty.

A Švédsko není jedinou zemí: v Rakousku migranti shromažďují 90 procent výdajů na sociální zabezpečení státu. Dánsko vynakládá 59% svého celkového daňového přebytku pro nezápadní přistěhovalce.

Když zatím ponecháme stranou ekonomiku, migranti zvýšili počty kriminálních činů na celém kontinentu. Nedávná zpráva ze Švédska odhalila, že v loňském roce byli migranti zodpovědní za téměř dvě třetiny všech znásilnění v zemi. V Německu se zločiny migrantů zvýšily v loňském roce o více než 50 procent.

Samozřejmě nemůžeme zapomenout na všudypřítomné strašidlo terorismu: džihádisté používají migrační trasy k pašování vojáků a zbraní do Evropy. Švédská vláda tvrdí, že „tisíce“ džihádistů vstoupili do země tímto způsobem.

A Mezitím v Británii do země vstoupilo asi 35 000 džihádistů, podle šéfa EU pro terorismus.

Je pravděpodobné, že druhá vlna migrantů zkomplikuje problémy Evropy se sociálním zabezpečením, zločinem a terorismem.

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*