OSN došly peníze k nakrmení syrských uprchlíků.

OSN došly peníze k nakrmení syrských uprchlíků.

Potravinová agentura Organizace spojených národů oznámila, že pozastavuje svůj potravinový program, ve kterém se stará o více než 1,7 miliónů syrských uprchlíků, kvůli nedostatku financí.

Světový potravinový program (WFP) v pondělí uvedli, že jen na prosinec „okamžitě potřebují“ přinejmenším 64m dolarů k podpoře vysídlených Syřanů, kteří nyní žijí v sousedních zemích, jako je Jordánsko, Libanon, Irák a Turecko.

syrsti uprchlici

Suspenze WPF potravinové pomoci bude ohrožovat zdraví a bezpečnost syrských uprchlíků a potenciálně způsobí další napětí, nestabilitu a nejistotu v sousedních hostitelských zemích,“ uvedl výkonný ředitel WFP Ertharin Cousin.

Pozastavení WFP potravinové pomoci bude katastrofální pro mnoho již tak trpících rodin.“

Od té doby, co v Sýrii začala v roce 2011 válka, více než tři milióny lidí uprchlo do sousedních zemí.

V rámci programu OSN, uprchlíci používali poukázky na nákup potravin v místních obchodech. OSN jim poskytovala základní potraviny, jako je mouka, olej na vaření a cukr. Ale také poskytovala životně důležité poukázky pro těhotné ženy a kojící matky.

Bez poukázek Světového potravinového programu, bude mnoho lidé hladovět. Pro uprchlíky, kteří se budou snažit přežít tuhou zimu, budou důsledky zastavení této pomoci zničující,“ uvedla OSN.

Každý měsíc, OSN krmí přes čtyři miliony lidí uvnitř Sýrie a více než milión lidí, kteří žijí  přechodně v jiných zemích.


Muhannad Hadi, koordinátor potravinového programu OSN řekl pro noviny Al-Džazíra, že uprchlíci budou čelit kruté zimě, bez světové podpory.

Je to určitě katastrofa,“ uvedl, když hovořil v jordánském hlavním městě Ammánu. „Pokud se nám nepodaří doručit jídelní poukazy, tak prostě nebudou moci jíst.“

Žádáme svět o pomoc. Je to mezinárodní krize.“

zdroj : http://www.aljazeera.com

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články