OSN bude vyšetřovat údajný „systémový“ rasismus v USA a policejní brutalitu

OSN bude vyšetřovat údajný „systémový“ rasismus v USA a policejní brutalitu

Hlavní orgán OSN pro lidská práva souhlasil s žádostí afrických zemí o naléhavou debatu o údajném „systémovém“ rasismu v USA a policejní brutalitě po smrti George Floyda, černého muže, který zemřel v Minneapolis.

Zatímco pokračovalo 43. zasedání Rady OSN pro lidská práva poté, co bylo v březnu přerušeno kvůli pandemii koronaviru, návrh předsedkyně Rady Elisabeth Tichy-Fisslbergerové na uspořádání rozpravy ve středu odpoledne byl splněn se souhlasem všech 47 členů rady.Žádost přišla minulý pátek OSN v Ženevě v dopise napsaném jménem 54 afrických zemí velvyslancem Burkiny Faso.

Nejvyšší orgán OSN pro lidská práva byl požádán o „naléhavou debatu“ o „rasově inspirovaných porušováních lidských práv, policejní brutalitě vůči lidem afrického původu a násilí proti pokojným protestantům, kteří vyžadují zastavení těchto nespravedlností“.

Dopis osobně adresovaný Tichy-Fisslbergerovové požadoval, aby se tato rozprava konala tento týden.

Floydova smrt „bohužel není ojedinělým incidentem, protože mnoho předchozích případů neozbrojených osob afrického původu postihlo stejný osud kvůli nekontrolované policejní brutalitě,“ stojí v dopise.

„Tento osud mnoha dalších obětí bohužel nepřitáhl takovou pozornost, protože nebyly zachyceny na sociálních sítích, aby je viděli všichni,“ píše velvyslanec Dieudonne Desire Sougouri jménem africké skupiny v radě.

Zatímco v dopise požaduje debatu o rasismu všude, poukázal zejména na situaci ve Spojených státech.

„Protesty, které svět vidí, jsou odmítnutím základní rasové nerovnosti a diskriminace, které charakterizují život černochů a dalších lidí barevné pleti ve Spojených státech,“ uvedl.

Tato debata bude nyní pokračovat s důrazem OSN na obvinění z nespravedlnosti a nerovnosti po celém světě obecně a zejména v USA.

Není to poprvé, co globalistická OSN byla oslovena, aby se vměšovala do vnitřních záležitostí USA.

Minulý týden poslala rodina George Floyda vlastní dopis OSN s žádostí o pomoc při odzbrojování policistů ve Spojených státech.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*