Ošetřovatel na pohotovosti měl pozitivní test na COVID pouhých 8 dní po očkování

Ošetřovatel na pohotovosti měl pozitivní test na COVID pouhých 8 dní po očkování

Zdravotní ošetřovatel na pohotovosti z kalifornského San Diega měl pozitivní test na COVID-19, pouhých osm dní po podání první dávky vakcíny Pfizer proti COVID.

Po očkování dne 18. prosince se zdravotní ošetřovatel Matthew W. cítil dobře.

O šest dní později ho po směně na jednotce určené pro COVID-19 přepadl mráz, bolesti svalů a únava.
O dva dny později, když se ještě cítil pod psa, Matthew podstoupil test na COVID-19, který byl pozitivní.

 

 

 

Doktor Christian Ramers, specialista na infekční choroby, který se na okresní úrovni podílel na zavádění vakcíny, řekl stanici ABC 10: „Vůbec to není neočekávané. Když se propracujete čísly, přesně tohle bychom očekávali, kdyby byl někdo (viru) vystaven.“

Doktor Ramers poznamenává, že Matthew mohl mít virus už před očkováním, a říká, že ví o několika dalších místních případech, kdy se po podání vakcíny nakazili zdravotničtí pracovníci.

„Ta první dávka, o které si myslíme, že vám dává něco kolem 50%, a vy potřebujete tu druhou dávku, abyste se dostal na 95%,“ řekl doktor Ramers.

Doktor Ramers také posluchačům ABC 10 připomněl, že i po očkování budou stále nutné roušky, mytí rukou a další protokoly proti COVID.

Pokud tedy virus můžeme dostat i po očkování a stále musíme dodržovat společenské distancování, rouškové zákony atd., jaký má vakcína vůbec smysl?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Ošetřovatel na pohotovosti měl pozitivní test na COVID pouhých 8 dní po očkování

  • I po očkování můžeme být pozitivní. V čem je tedy očkování lepší, než si nemoc prodělat a získat přirozenou imunitu? I na očkování umírají lidé. Jde o gigantické zisky za každou cenu. Proč jsou všichni, kdo nabízí řešení bez zbytečných výdajů a šikanování lidí, považováni za dezinformátory?
    Rozhodnutí o omezování lidí či o očkování vychází ze zdeformovaných dat, z pochybných informací o kvalitě vakcín.
    Vláda, která rok nedělá nic, než opakovaně žádá o prodloužení nouzového stavu, by měla podat demisi. Přes léto měla mít připravený speciální zákon ke covidu, který by projednala napříč politickým spektrem a podle něj by se měl život řídit.
    Místo to ho vymýšlí semafor, pak psa. Co bude dál, když víme, že v každé fázi zpracování informací se dějí chyby?
    Při sběru dat – chyby, při pořizování dat – chyby, při zpracování dat – chybné algoritmy, při interpretaci výstupů ze systému – chaos. To není řízení. Důkazem je, že se neprokázal vliv opatření na snížení počtu nakažených. Je jedno, co vláda zakáže nebo přikáže, na šíření nemoci to nemá vliv.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*