Organizace financovaná Sorosem požaduje, aby byli kvůli koronaviru propuštěni vězni

Organizace financovaná Sorosem požaduje, aby byli kvůli koronaviru propuštěni vězni

Organizace financovaná Georgem Sorosem v USA žádá guvernéry všech 50 států, aby propustili kvůli koronaviru vězně ze státních věznic v rámci opatření „sociální distancování“.

Dopis přišel z Brennanova centra pro spravedlnost a byl zveřejněn online. Brennanské centrum naléhá na guvernéry, aby využili své moci k vydávání výkonných příkazů k „propuštění co největšího počtu lidí z vězení“.Nabízené odůvodnění spočívá v tom, že věznice bývají stísněny, což vězňům ztěžuje dodržování pokynů pro udržovaný distanc. Podle dopisu jsou vězni vystaveni riziku kvůli pandemie koronaviru.

Brennanovo centrum, které je součástí právnické fakulty New Yorské University, je financováno nadací Open Society Foundation od George Sorose a pravidelně od něj dostává granty.

V dopise bylo uvedeno, že by měli být propuštěni pouze ti vězni, kteří „nepředstavují vážné ohrožení veřejné bezpečnosti“. Dále doporučuje, aby vězni, kteří jsou starší, mají chronické zdravotní problémy nebo se jim blíží konec trestu, by měli být mezi těmi, u kterých se předpokládá předčasné propuštění. V dopise stojí, že z vlastního výzkumu střediska vyplývá, že propuštění vězňů „neohrozí veřejnou bezpečnost“.

Již před zveřejněním dopisu Brennanova centra začaly státy Iowa a New Jersey propouštět vězně, stejně jako krajské věznice v Kalifornii, New Yorku, Ohiu, Oregonu a Pensylvánii. Americký generální prokurátor William Barr také vydal směrnici, která přikazuje federálním věznicím převést některé vězně do domácího vězení, pokud jim hrozí, že se nakazí koronavirem.

Některé evropské země rovněž přijímají podobná opatření ve svých věznicích. Například Norsko začalo propouštět vězně minulý měsíc jako preventivní opatření v boji proti koronaviru.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*