Orban vítá Rakousko jako partnera pro řešení masové migrace s Visegrádskou skupinou

Orban vítá Rakousko jako partnera pro řešení masové migrace s Visegrádskou skupinou

Maďarský premiér Viktor Orbán ocenil Rakousko jako „přirozeného partnera“ pro boj proti masové nelegální migraci spolu se zeměmi Visegrádské skupiny (V4).Premiér Orbán přednesl své připomínky v Praze na summitu zemí V4, jejichž členy jsou Maďarsko, Polsko, Česko a Slovensko, přičemž se rovněž zúčastnilo Rakousko přítomností kancléře Sebastiana Kurze.

Maďarský vůdce poznamenal, že možnost přílivu migrantů z Balkánu, kteří vstupují do Maďarska, by byla také problémem pro Rakousko, protože mnoho migrantů by nezůstalo v Maďarsku, ale cestovalo dále do Německa nebo dokonce zůstalo v Rakousku.

Hraniční plot, postavený na hranici Maďarska a Srbska v roce 2015, posloužil k výraznému snížení počtu migrantů nelegálně vstupujících do země, ale několik zpráv ukázalo nedávný nárůst migrantů na Balkáně.

Řecko, které je z velké části považováno za vstupní bod pro migranty, jež se pokoušejí dostat do Evropy balkánskou cestou, se v roce 2020 připravuje až na 100 000 nových žadatelů o azyl, přičemž Manos Logothetis, vládní komisař pro počáteční přijetí uprchlíků, uvedl: „ krize je aktuální a je vážná. “

Zatímco rakouští Zelení byli v minulosti více otevřeni masové migraci, Kurz potvrdil, že koalice neovlivní přísnější migrační politiku, která byla přijata v jeho minulé koalici s populistickou stranou Svobodných. Kurz uvedl, že nová vláda bude také tlačit na zákaz islámských šátků pro studenty do 14 let.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*