Orbán: Potřebujeme více dětí, ne migrantů

Orbán: Potřebujeme více dětí, ne migrantů

„Potřebujeme více dětí a ne migrantů,“ řekl maďarský premiér Viktor Orbán na videozáznamu zveřejněném na jeho Facebooku během návštěvy Bicske poblíž Budapešti.    

Orbán byl v Bicske, aby před parlamentními volbami agitoval za místního kandidáta strany Fidesz Zoltana Tesselyho. Na videozáznamu řekl, že bylo smutné vidět, jak se ve městě otevřel uprchlický tábor.

„Řekl jsem obyvatelům Bicske, že pokud Fidesz a KDNP, strany bojující proti migraci, nevytvoří vládu, pak tento uprchlický tábor – ten, který jsme zavřeli – se zde znovu otevře. Takže v Bicske přesně vědí, proč jsou nadcházející volby tak důležité,“ uvedl.

„Děti jsou pro nás nejdůležitější, děti jsou na prvním místě a potřebujeme více dětí, ne migrantů. Do toho Bicske!“ Dodal.Migrace bude hlavním tématem parlamentních voleb dne 8. dubna a v sázce je to, zda se Maďarsko stane „přistěhovaleckou zemí“, nebo zůstane Maďarskem, řekl šéf vládní kanceláře.

„Všichni musí vidět, co je v sázce v dubnovém hlasování,“ řekl Janos Lazar. Volbami se rozhodne, zda bude vláda vytvořena (americkým miliardářem) Georgem Sorosem nebo maďarským lidem, který je proti migraci,“ uvedl. Lazar také řekl, že během posledních osmi let se i přes chyby podařilo posílit nezávislost Maďarska a nyní ostatní chtějí oslabit zemi, národ a komunitu „penězi různých mocných lidí“.

Lazar uvedl, že politici v Maďarsku jsou pro-migrační nebo proti-migrační a on patří k té druhé skupině. Uvedl, že pokud bude zvolen, bude bojovat za suverenitu a nezávislost Maďarska. Uvedl také, že je důležité, aby kandidáti vládnoucí strany Fidesz během nadcházejících týdnů přesvědčovali lidi, že jsou schopni ubránit zemi. V tomto úsilí se mohou „odkazovat na stavbu hraničního plotu“, který nebyl podpořen žádnou z opozičních stran, dodal Lazar.

V dubnových volbách je také v sázce to, zda ti, kdo vytvoří vládu budou schopni zemi rozvinout prostřednictvím práce a výkonu, nebo to, zda tam budou ti, „kteří o tom jen mluví“.

 

(Maďarský premiér Viktor Orbán Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Orbán: Potřebujeme více dětí, ne migrantů

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*