Orbán: Maďarsko může být hrdé, že bylo první zemí, které dokázala, že migrace může být zastavena

Orbán: Maďarsko může být hrdé, že bylo první zemí, které dokázala, že migrace může být zastavena

Maďarský premiér Viktor Orbán uvedl na mezinárodní tiskové konferenci, že cílem Maďarska je mít většinové „proti-imigrační síly“ v každé instituci Evropské unie.    

Maďarsko chce nejprve vidět proti-imigrační většinu v Evropském parlamentu, pak v Evropské komisi a nakonec i v národních volbách členských států a na zasedání Evropské rady, řekl Orbán.Předseda vlády uvedl, že květnové volby do Evropského parlamentu budou historické, protože Evropané budou mít konečně možnost vyjádřit se k otázce migrace. Maďarsko je zatím jediným členským státem, kde lidé dostali příležitost vyjádřit své názory na migraci. Orbán dodal, že cílem jeho strany Fidesz ve volbách je „být nejúspěšnější stranou“ v Evropě a Evropské lidové straně (EPP).

Migrace není jen otázkou, na kterou se budou soustředit volby do Evropského parlamentu, ale také otázkou, která výrazně mění evropskou politiku, uvedl Orbán. Tradiční rozdělení stran na levicové a pravicové křídla je nahrazeno novým rozdělením založeným na pro-migračním a proti-migračním.

Debata o migraci má také vztah k postojům křesťanství, což činí ochranu křesťanské kultury politickou povinností, uvedl Orbán. Má také vliv na debatu o svrchovanosti, protože obhajoba migrace nerespektuje rozhodnutí těch, kteří jsou proti přijímání migrantů, dodal.

Předseda vlády uvedl, že migrace bude v následujících 15-20 letech rozhodující otázkou Evropy s tím, že populační růst Afriky a Asie je vyšší, něž míra populačního udržení.

Maďarsko může být hrdé, že to byla první země, která dokázala, že migrace může být zastavena na zemi a po dlouhou dobu se ani země s námořními hranicemi nepokusily dosáhnout takového úspěchu, uvedl premiér. Italský ministr vnitra Matteo Salvini byl první, kdo řekl, že by to mohlo být provedeno, řekl Orbán a dodal, že díky tomu je v jeho očích Salvini hrdina.

Předseda vlády uvedl, že polsko-italská osa je „jedna z nejlepších věcí, která se mohla stát a pro tento vývoj byla nastavena velká naděje.

Orbán poznamenal, že strana Fidesz je členem EPP a dodal, že „loajalita v Maďarsku je politickou hodnotou“. Pokud budeme (v EPP) – doufejme dlouho – budeme vždy věrní naší rodině.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*