Orbán: Maďarsko je připraveno postavit druhý plot na srbské hranici, k zastavení přistěhovalců

Orbán: Maďarsko je připraveno postavit druhý plot na srbské hranici, k zastavení přistěhovalců

Maďarsko plánuje stavět druhý plot na své hranici se Srbskem s cílem zastavit příliv migrantů, prohlásil premiér země Viktor Orbán ve veřejnoprávním rozhlasu.        

Premiér uvedl, že pokud na státní hranice dorazí stovky tisíc uprchlíků, nová bariéra zajistí, že jej nebudou moci překročit.

„Technické plánování je v procesu, jak postavit masivnější obranný systém vedle stávající obranné linie, který byla postavena (narychlo) loni,“ uvedl maďarský premiér v rádiu Kossuth.

„Postavíme další řadu plotů s využitím nejmodernějších technologií,“ uvedl Orbán a dodal, že bude ke střežení hranice přiřazeno dalších 3000 strážníků, čímž se počet zvýší z 44.000 na 47.000.

„Takže, pokud to nepůjde pěknými slovy, zastavíme je silou, a uděláme to,“ slíbil Orbán.

První plot, 4 metry vysoká bariéra s ostnatým drátem, která byla postavena kolem maďarské jižní hranice loni v září, pomohla snížit počet migrantů vstupujících do země.

Nicméně, stálý proud žadatelů o azyl nadále proudí do země, lokální média informovala, že jen v roce 2015 do Maďarska přišlo asi 400.000 uprchlíků.

Bylo dokonce i několik skandálů spojených jak s plotem tak s postojem maďarské vlády vůči uprchlíkům.

Na začátku srpna, skupina samozvaných hraničních ochránců zveřejnila fotografie strašáků, které připevnila k plotu, aby zastrašila uprchlíky.

„Strašáci vyrobeni z cukrové řepy. Podle všeho fungují, Žádní migranti nepřekročili plot během 4 týdnů,“ stálo v příspěvku.

„Maďarská vláda minulý měsíc oznámila, že bude pořádat 2. října referendum, aby ponechala rozhodnutí o povinných kvótách na přerozdělení migrantů na svých občanech, přičemž Orbán tvrdí, odpověď „NE“ bude pro maďarskou nezávislost.

Na společném červencovém jednání s rakouským kolegou, Orbán nazval uprchlíky „jedem“ a „teroristickým rizikem“, zatímco říká, že nejsou v Maďarsku vítání. Orbán také uvedl, že rostoucí počet teroristických útoků v Evropě je spojen s nevyřešenou migrační krizí.

Maďarsko již schválilo zákon ukládající tříletý trest odnětí svobody pro ty, kteří překročí maďarské hranice nelegálně.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Bernadett Szabo / Reuters)                          
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

4 Komentáře “Orbán: Maďarsko je připraveno postavit druhý plot na srbské hranici, k zastavení přistěhovalců

  • Je třeba aby Merkelová odešla z politiky. Nemůže chtít, abychom živili její hosty. Pozvala si je, ať si je vezme domů. Pokud to bude takto pokračovat, musí rozumné státy z EU odejít.

  • Fandím mu. My máme akorát prezidenta a Okamuru, kteří dlouhou dobu vyjádřují svůj neměnný názor. Chce to více statečných, kteří se nebojí o své koryto.

  • Orbán je jeden z lídrů V4, ze kterého mají EUrobyrokraté VÍTR. Takového bychom potřebovali mi Češi na post premiéra!!

  • To se mi lidi, Orbane. Vice takovych lidru v evropskych zemich a mene poseroutku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*