Orbán: Klimatická dohoda EU „zabije střední třídu“

Orbán: Klimatická dohoda EU „zabije střední třídu“

Návrh nového klimatického balíčku nazvaného Fit for 55 místopředsedy Evropské komise Franse Timmermanse zabíjí evropskou střední třídu, uvedl premiér Viktor Orbán při svém příjezdu na dvoudenní summit unijních lídrů v Bruselu.

Maďarský premiér se domnívá, že práce Komise a Franse Timmermanse by zvýšila ceny energií, jejichž známky jsou již patrné, a plány povedou k dalšímu růstu cen.„Ničí střední třídu, přestože celá evropská demokracie závisí na existenci střední třídy,“ varoval.

„Evropská demokracie je ohrožována těmi, kdo zvyšují cenu elektřiny a plynu až do nebes. Proto je třeba tyto plány stáhnout a přehodnotit,“ řekl.

Uvedl, že navzdory slibům, že všechny členské státy obdrží posouzení dopadů, jak návrhy Komise ovlivní jednotlivé členské státy, nebylo žádné posouzení dopadů provedeno. Neobdržela žádnou zprávu a chce jednat bez kalkulací; rozbíjí evropské hospodářství, řekl. „Tohle je třeba zastavit,“ dodal Orbán.

Premiér také hovořil o honu na čarodějnice proti Polsku a prohlásil, že „pravda je na straně Poláků a Poláků se zastaneme“.

Zdůraznil, že žádný z orgánů Unie nemá nic společného se záležitostmi, které nebyly postoupeny Evropské unii vnitrostátními parlamenty – ty by měly být řešeny pouze vnitrostátními ústavami a soudy.

„Ze strany EU dochází k plíživému rozšiřování pravomocí, které musí být konečně zastaveno. Poláci měli konečně odvahu začít tuto bitvu. Naše místo je hned vedle nich,“ dodal Viktor Orbán.

Odpověděl na otázku a dodal: žádné sankce proti Polsku nejsou zapotřebí. „Polsko je jednou z nejlepších zemí v Evropě,“ řekl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Orbán: Klimatická dohoda EU „zabije střední třídu“

  • Polsko a ČR se chová k Rusku velmi nevhodně. Obávám se, že nová vláda bude ještě horší. „Více Bruselu“ bude znamenat více nesmyslného očerňování Ruska. Plyn se zastaví a my v zimě zmrzneme.
    Více pragmatismu by se hodilo.
    Měli bychom Maďarsko a Polsko podpořit a tlačit na EU, aby nevymýšlela nesmysly a nepřisvojovala si pravomoci, které nemá.
    Uvědomte si, že europarlament je smetiště, na které se odkládají politici, kteří někomu doma překáží.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*