Orbán k EU: „Maďarský model funguje a my ho nezměníme“

Orbán k EU: „Maďarský model funguje a my ho nezměníme“

Maďarský premiér Viktor Orbán řekl na summitu Evropské unie, že maďarský model ohledně ekonomiky a migrace funguje a „my Maďaři nemáme v úmyslu ho nahradit.“    

Ve svém projevu na summitu na téma „Změna pracovních míst k setkávání se s výzvami“ Orbán uvedl, že jeho vládě bylo řečeno „mnoho dobrých nápadů“ o řešení problémů na trhu práce, ale „úspěch naší politiky není závislý na kvalitě těchto myšlenek,“ ale na silné ekonomice a odmítání masové migrace, píše maďarská služba MTI.

Konzervativní premiér dále uvedl, že „nechceme řešit demografické nebo pracovní problémy venku prostřednictvím imigrace,“ v poznámkách mířených eurokratům a obhájcům masové migrace, kteří tlačí na středoevropský národ, aby otevřel své hranice a přijal nucené přerozdělování žadatelů o azyl.



„Maďarsko bylo ve velmi hluboké depresi před rokem 2010, ale zavedlo maďarský model,“ uvedl Orbán a připomněl přítomným, že míra nezaměstnanosti v zemi byla 12,5%, na rozdíl od současných čtyř procent, zatímco ekonomika byla mínus pět procent a nyní je plus čtyři procenta.

Země má nyní růst o čtyři procenta a rozpočtový deficit se udržel pod třemi procenty HDP, dodal Orbán.

„My Maďaři, kteří byli vytaženi z hospodářské krize vlastním modelem, také nemají v úmyslu nahradit náš vlastní model,“ uvedl.

Konzervativní, křesťanské a proti-imigrační strany v Evropě, zejména v Maďarsku a Polsku, zaznamenaly prudký nárůst veřejné podpory po jejich trvalém odmítání pro-migrační politiky mezinárodních orgánů.

Podle průzkumů veřejného mínění, Orbánova strana dostane ve volbách v roce 2018 61 procent hlasů, což je téměř čtyřnásobek druhé největší strany Jobbik.

Tato čísla ukazují, že občané upřednostňují vlády, které dodržují konzervativní hodnoty a chrání hranice svých národů.

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Maďarský premiér Viktor Orbán  Foto: AP)




Loading...

Podobné články

Komentář “Orbán k EU: „Maďarský model funguje a my ho nezměníme“

  • Az Babis vyhraje s 50 % predcasne volby, rozjede to jako Orban. Jen tak se budeme moci prosadit a zmenit nasmerovani EU.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*