Orbán: Evropské volby definují budoucnost „křesťanské evropské kultury“

Orbán: Evropské volby definují budoucnost „křesťanské evropské kultury“

Vládnoucí strana Fidesz maďarského premiéra Viktora Orbána byla v březnu suspendována z mocné pravicové konzervativní aliance v EU – Evropské lidové strany – navzdory nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu, které se mají konat ve dnech 23. – 26. května.Maďarský premiér Viktor Orbán popsal nadcházející volby do Evropského parlamentu jako událost, v níž si „Evropa zvolí svou budoucnost“.

„Zůstane Evropa evropská, nebo ustoupíme masám z jiných kultur? Rozhodneme se, zda budeme chránit naši křesťanskou evropskou kulturu nebo ustoupíme multikulturalismu,“ zdůraznil.

Podle něj, rozhodnutí mezi všemi členy EU závisí na tom, zda budou voleni zástupci pro-migračních stran, nebo těch, které jsou proti přistěhovalectví.

Jeho připomínky přišly několik týdnů poté, co Evropská lidová strana (EPP) hlasovala pro okamžité a neomezené pozastavení členství strany Fidesz Viktora Orbána v pravicové konzervativní alianci.

Strana Fidesz je obviněna z podkopávání právního státu v Maďarsku a z toho, že spustila kampaň s billboardy, jež rozhněvala Jeana-Clauda Junckera, prezidenta Evropské komise a člena EPP.

V dopise konzervativním evropským vůdcům, kteří dříve iniciovali vyloučení strany Fidesz ze skupiny EPP, se Orbán zase omluvil za urážlivý jazyk, ale řekl, že si nepřeje změnit svůj postoj k migraci, ochraně křesťanské kultury a budoucnosti Evropy.

Orbán v dopise údajně požádal vůdce vlámských křesťanských demokratů Woutera Bekeho, aby přehodnotil svůj návrh na vyloučení strany Fidesz.

Europoslanec Manfred Weber dříve sdělil deníku Bild, že (Orbán) „musí okamžitě a natrvalo ukončit proti-bruselskou kampaň své vlády,“ pokud chce, aby strana Fidesz zůstala v EPP.

Maďarsko v únoru zahájilo kampaň proti politice EU v oblasti migrace, tři měsíce před volbami do bloku, což vyvolalo v Bruselu velký hněv. Předseda Evropské komise Juncker obvinil Maďarsko s šíření „lží“ a vyzval EPP, aby stranu Fidesz suspendovala, navzdory nadcházejícím volbám do Evropského parlamentu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Orbán: Evropské volby definují budoucnost „křesťanské evropské kultury“

  • Na křesťanství rezignoval i Papež. Těžko bránit invazi, když jí katolická církev schvaluje. Evropa je odsouzená k zániku. Strany a hnutí, které by bránily nesmyslům z dílny eurobyrokratů, jsou roztříštěné a hlasy pro ně se rozplynou.
    Je třeba v boji proti eurobyrokracii zdravý rozum sjednotit a vysvětlovat lidem, že ten „správný směr“ je do slepé uličky.
    Pro eurovolby je důležité volit ty, kteří mají šanci se tam dostat a u kterých je záruka, že začnou pracovat na likvidaci toho nesmyslného byrokratického systému.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*